scorecardresearch.com Hıristiyanlık Müslümanlık ile Birleşiyor - (Allah'ın İnsan Zekasını 2000 Yıllık Geliştirmesinin Neticesi) ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hıristiyanlık Müslümanlık ile Birleşiyor - (Allah'ın İnsan Zekasını 2000 Yıllık Geliştirmesinin Neticesi)

Hıristiyanlık Müslümanlık ile Birleşiyor - (Allah'ın İnsan Zekasını 2000 Yıllık Geliştirmesinin Neticesi)

Yazar : Muzaffer Andaç

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : İSİM YAYINLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Elinizdeki bu kitap bir devrimin habercisidir. Bu devrim son iki büyük kitabi din olan Hıristiyanlıkla Müslümanlığın bir noktada birleşeceğini, daha açık bir ifade ile, sevgiyi arayan Hıristiyanlığın, Hz. İsa’nın Tanrı ve Tanrının oğlu iddiası gibi bazı dogmalardan vazgeçerek aslına döneceğini, yani İslam’a yaklaşacağını, hatta İslam’la bütünleşeceğini ortaya koymaktadır.
Kitabın yazarı Prof. Dr. Muzaffer Andaç, bir Tabiat Bilimcisidir. Jeoloji Yüksek Mühendisidir. Uranyum alanında ülkesine büyük hizmetler etmiş bir bilim adamıdır. Doktorasını Almanya’da yapmış kendi alanında uzmanlaşarak bir ilim adamı olarak ilmi çalışmalarını sürdürürken, Kayalarda ve Yerkürede Yüce Yaratanı görmüş, başta İslamiyet olmak üzere bütün dinleri derinliğine incelemiş, ayrıca ilahiyat doktorası da hazırlayarak adeta müspet ilimle dini inancı birleştirmiştir.
Prof. Dr. Muzaffer Andaç Hıristiyanlık Müslümanlık ile Birleşiyor isimli bu kitabında, son iki büyük dinin birbirlerini daha yakından tanıması ve anlaması için bir kapı açmıştır. Bu değerli eserinde, Hıristiyanlığın en büyük çıkmazının Hz. İsa’nın kimlik problemi olduğu, “Üçlü Teslis” ile kafaların karıştığı, sadece sıradan bir Hıristiyan’ın değil en yetkili Hıristiyan din adamlarının bile asırlardır bu kargaşaya bir çözüm bulamadıklarını örnekler vererek açıklamaktadır.
Sayın Prof. Dr. Andaç bu kitabıyla Hıristiyanlıkla Müslümanlığın birleşeceğini Kur’an ayetleri ve İncil’deki sözlerle en ilmî bir şekilde okuyucuların dikkatine sunmaktadır.
Dinler asrı olan 21. yüzyılda mutlaka okunması gereken bir kitap.

Oğuz Kalelioğlu
Diyanet İşleri Eski Başdanışmanı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963