scorecardresearch.com Esma'ül Hüsna Hazinesi ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Esma'ül Hüsna Hazinesi

Esma'ül Hüsna Hazinesi

Yazar : İSMAİL KILINÇ

Sayfa Sayısı : 308

Yayınevi : EBABİL YAYINCILIK

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Esmâü''l-Hüsnâ Hazinesi" kitabı "En güzel isimler Allah''ındır. >O halde O''na* o gü^el isimlerle dua edin."ayetinin güzel bir
tefsiri.Okuyan herkesin seveceğine inanıyorum.
''Allah''ın güzel İsimlerini anlatan bu kitapta sade ve akıcı bir
dil kullanılmış. Ayrıca her bir ismin anlamı ve o isme göre
nasıl.dua edileceği üzerinde geniş bir şekilde durulmuş.
... Harun TOKAK
Ben, Esmâü''l Hüsnâ  Hazinesi''ni duygulanarak, sevinerek, büyük birdikkatleokudum.Güzel eseri ile beni çekipçeviren, İsmail Kıhnç''m, önce arı duru Türkçesi oldu. Kitap, Allah''ın güzel isimlerine lâyık birTürkçe ile hazırlanmış.
Yavuz Bülent BAKİLER
"Esmâü''l-Hüsnâ Hazinesi"kalbin zümrüt tepelerine yönelişin bir bilinci olarak düşünülmüş.
Baştan sona coşkun, bir anlatım, şevkli bir üslup, gönülden süzülen sızıntılar, yazarın kendi basiretini seslendiren bir söylem olarak notlar düşülmüş. Tebrikler ve binler dualar.
"Esma''ül Hüsna Hazinesi" kitabı, Rabbini seven, se kemale götürmek isteyen, bunun için Allah''ın sevdiği ve gönül ehline sevdirdiği Habîbi''ni örnek almaya çalışan bir kulun Rabbine yönelmesi, dilin elverdiği ölçüde O''nun güzel isimlerini anlamaya ve anlatmaya çalışması, her bir ismin ilham ettiği duygu ve düşüncelerle Mevlâ''sına dua
etmesi...
Prof.Dr.Hayreddin KARAM

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963