scorecardresearch.com Dinimin Direği Namaz ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dinimin Direği Namaz

Dinimin Direği Namaz

Yazar : Süleyman Bosnalı

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : IŞIK YAYINLARI

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Namaz Kelimesinin Anlamı Nedir? Namazı Kılmamanın Hükmü Nedir? Namaz''ın iç Anlamı, Ruhu Nedir? Niçin Namaz Kılmalıyız? Namazın Özü ve Manası Nedir? Namazın Hayatımızda Ağırlığı Ne Kadar Olmalıdır? Namazın İnsana Kazandırdıkları Nelerdir? Tadîl-i Erkân ne demektir? Abdestin Ehemmiyeti Nedir? Kostümlerin En Güzeli Hangisidir? Şadırvan Başındaki Ruhanîler Kimlerdir? Peygamber Kardeşlerinin Alnındaki Nur Nasıldır? Namaz Kılmamaya Bahane Getirenler Ne Yapmak istiyor? "Namazı Kaybetmek" ve "Namaza Virüsün Karışması" Ne Demektir? Beş Vakit Namaz ve Namazın Belli Vakitlere Tahsis Edilmesinin Sebepleri Nelerdir? Farz, Vacip ve Sünnet Namazlar Hangileridir? Hastalıklar Namaz Kılmaya Engel midir? Arabada, Trende. Gemide, Uçakta Namaz Kılınır mı? Namazların Cem'' (Birleştirilmesi) Ne Anlam ifade Eder? Namaz Kılmayanları Bekleyen En Büyük Tehlike Nedir? Teheccüd Namazının Ehemmiyeti Nedir? Namazı Aradan Çıkartma Duygusuyla Edâ Etmenin Sonuçları Nelerdir? Cemaatle Namaz Kılmanın Değeri Nedir? Namaz Kılan Bir insanı Bekleyen Tehlikeler Nelerdir? Kutuplarda Nasıl Namaz Kılınır? Benim Dedem de Namaz Kılardı Diyenler.., Namaz Çok Vakit Alır mı? Namazın Sünnetleri Yerine Kaza Namazları Kılınabilir mi? Namaz Kılmayan Birisine Nasıl Yaklaşmalı? Kainatın Efendisi''nin Namaza Olan Düşkünlüğü Nasıldır? Sahâbîlerin Sünnet Namazlara Gösterdikleri ihtimam. Büyük imam Ebu Hanife''nin Namazı. Esved bin Yezidin Namazı, Fuzayl Bin iyaz''ın Namazı, imam Rabbani Hazretlerinin Namazı. Bedlüzzaman Hazretlerimin Namazı Nasıldı? Namaz Hakkında En Tatmin Edici Bilgiler Elinizdeki Kitapta,

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963