scorecardresearch.com Çocuk Ve Ramazan ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çocuk Ve Ramazan

Çocuk Ve Ramazan

Yazar : Burhan Eren

Sayfa Sayısı : 104

Yayınevi : TİMAŞ YAYINEVİ

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Çocuklara dini öğretmek başlı başına bir ihtisas sahası. Hepimiz çocuklara soyut kavramları anlatma ve benimsetme noktasında az ya da çok acziyetimizi hissetmişizdir. Bilgimizin yetersizliği bir yana bildiklerimizi de çocukların anlayabileceği bir dile dökmek başlı başına bir meseledir. Hele hele Allah, melek, ahiret, sonsuzluk gibi kavramları... O zeki, afacan çocuklar bizi birkaç soruda mat ediverirler. İşin kötüsü ülkemizde böyle bir uzmanlık sahasının da olmayışıdır. Bırakın bizim öğretmekte zorlandıklarımızı çocuklara öğretebilecek bir metot ya da kurum, bildiklerimizi anlatmamıza ve kendi metotlarımızı üretmemize yardım edecek kaynak eserler de yoktur.

Çocuk ve Namaz hazırlana dursun. Çocuk ve Ramazan piyasaya çıktı bile. Hem de Dağıstan Çetinkaya’nın nefis illüstrasyonlarıyla. Metin yazarlığını Burhan Eren. editörlüğünü Yusuf Çağlar yaptı. Pedagoglardan psikologlara. çocuklardan ebeveynlere kadar geniş bir danışmanlığın. sınanmışlığın. süzgeçten geçirilmişliğin güzelliğiyle...

Kitapta orucun farzları. sünnetleri. fitre. teravih namazı gibi fıkıh; Miraç. Kur’an’ın Efendimiz’e vahyedilmesi gibi İslam tarihi. Orucun Hikmetleri gibi hakikat ilmine ait konular yalın bir dil. sevimli bir üslupla çocukların zevkle okuyabilecekleri bir kalıba döküldü. Eyüp oyuncakçılarından Karagöz ile Hacivat’a. diş kirasından mahyalara kadar Ramazan etrafında şekillenen kültürel unsurlar kitaba zenginlik kattı. Bir de şiirler ve fıkralar eklenince.... Çocuklar için bu kitabı okumak kaçınılmaz. tekrar tekrar okumaksa vazgeçilmez bir şer artık.

Çocuk ve Ramazan cildi. görsel tasarımı ve muhtevasıyla harika bir ekip çalışması.

Şimdi sıra çocuklarda...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963