scorecardresearch.com Bosnalı Muhammed Tevfik Halveti ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bosnalı Muhammed Tevfik Halveti

Bosnalı Muhammed Tevfik Halveti

Yazar : Yaşar Nuri Öztürk

Sayfa Sayısı : 198

Yayınevi : YENİ BOYUT YAYINLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Kur''an, bütün virdleri ve zikirleri bünyesinde toplamıştır. Allah, nice ayettiyle Kur-an''ın aynı zamanda zikir olduğunu söylemiştir. Mademki Kur''an-ı Azimüşşân ile meşgul olmuşsunuz, öteki virdleri ve zikirleri azalta azalta tedrici bir şekilde ortadan kaldırmak gerekir...""Sevgi, ibadetlerin en kıymetlilerindendir. Bunun içindir ki Kur''an: "Cennetliklerin kalplerindeki kinleri söker atarız. Onlar, kardeşler olarak tahtlar üzerinde karşı karşıya otururlar." demiştir. "Öteki dünyadaki cennet malum. Fakat bu dünyadaki cennet, Allah erlerine göre, irfandır.""Kâmil mürşid, Allah''a ulaştıran ve ilimde ileri mertebelerer yükselen kişidir. Ayın parıltısı güneşten kaynaklanır. Gerçek ay, kalp ve ruhumuzdur. Ve güneş, kâmil mürşidin vücududur. Dünyaya rağbetimiz yüzünden gönül aynamız karardığı için kâmil mürşidleri bulamaz olduk. Onların bulunmaları zaten bu âlemden eksik oldukları da söylenemez."Resüle uymanın gerekliliği iyice araştırılsa ve düşünülse bu alemde resüllerden sonra şeyhlerden muradın ilimlerin vârisleri olduğu anlaşılır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963