scorecardresearch.com Bilim Diliyle Allah Birdir Ahiret Vardır ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bilim Diliyle Allah Birdir Ahiret Vardır

Bilim Diliyle Allah Birdir Ahiret Vardır

Yazar : Alparslan Özyazıcı

Sayfa Sayısı : 95

Yayınevi : CİHAN YAYINLARI

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnsanoğlu, hayvanlar, bitkiler, kısacası bütün canlılar hücrelerden yaratılmışlardır. Nasıl evler tuğlalardan inşa ediliyorsa, hücreler de canlıların tuğlaları durumundadırlar. Bir hücre, iğnenin sivri ucundan daha küçüktür. Yani normal bir hücre gözle görülmez. Hücreleri gözle görünür hale getiren cihazlar, mikroskoplardır. Teknolojiden yararlanarak gözle görülmeyen bir mekânda âlemin, hatta âlemlerin sığdırıldığı görülmüş ve Allah (c.c.)''ın kudreti, ilmi ve san''atı daha açık bir şekilde anlaşılmıştır. Aslında, bu asrın insanı oldukça bahtiyar olmalıdır. Allah''a olan imanı ve şükrü o nisbette çoğalmalıdır. Çünkü ilk insanla, hatta ilk yaratılan canlı ile birlikte bu ince, mikroskobik sanat, canlılarda mevcut idi. Ancak, mikroskop olmadığı ve bilinmediği için, bu fevkalade ince san''at, insanoğlu tarafından bilinemiyor ve görülemiyordu. Görülemeyen bu hazine, mikroskobun keşfinden sonra gözle görülür hale gelmiştir. Bu insanoğlunun inkârını değil, bil''akis imanını artırması lazımdır. Elinizdeki eser, bu gerçeği ifade etmek bakımından çeşitli dönemlerde yazılmış yazıların derlenmesiyle yeniden gözden geçirilerek ortaya çıkmıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963