scorecardresearch.com Bellek Ve Kimlik / Vatikan'ın En Çok Tartışılan Papa'nın Son Kitabı ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bellek Ve Kimlik / Vatikan'ın En Çok Tartışılan Papa'nın Son Kitabı

Bellek Ve Kimlik / Vatikan'ın En Çok Tartışılan Papa'nın Son Kitabı

Yazar : Papa 2. Jean Paul

Sayfa Sayısı : 184

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • "Hedeflediği kurban ölümden kurtulmuştu. Bu nasıl olabilirdi? İlginç olan şey, şaşkınlığın onu dini sorulara yönlendirmesiydi. Fatima sırrın ve o sırrın aslında ne olduğunu bilmek istiyordu; başlıca merakı buydu. Belki de o ısrarlı sorular onun gerçekten önemli bir şey kavradığını gösteriyordu. Ali Ağca kendi gücünün dışında, silahla vurmanın ve öldürmenin gücü dışında daha yüce bir güç olduğunu hissetmişti. Sonra da bunu aramaya başlamıştı. Bulduğunu umuyor ve bunun için dua ediyorum." 2 Nisan 2005''te hayata veda eden Katolik dünyasının ruhani lideri Papa II. Jean Paul, Vatikan tarihinde bir çok ilki gerçekleştirmiş. Doğu Avrupa''da Komünizmin çöküşü gibi yakın tarihin önemli olaylarına tanıklık etmekle kalmamış; aynı zamanda süreci etkilemiş, 1981''de Mehmet Ali Ağca tarafından gerçekleştirilen suikast ile manşetlere taşınmış yaşadığımız yüzyılın en önemli isimlerinden biri. Papa II. Jean Paul, 1978 yılında Papalığa seçildiğinde Vatikan tarihinde 450 yıldan sonra ilk kez İtalyan olmayan bir Papa seçiliyordu. Soğuk savaşın ikiye böldüğü Avrupa''da Komünist bir ülke olan Polonya''dan gelen bir din adamının Papa olması dünyada çok büyük bir yankı uyandırmıştı. Politika ve inancın ışığında sıra dışı yaşamının izini süreceğiniz Bellek ve Kimlik, Papa II. Jean Paul''un ölmeden hemen önce yayınlanan son kitabı olma özelliğini taşıyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963