scorecardresearch.com Beklenen Kıyamet ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Beklenen Kıyamet

Beklenen Kıyamet

Yazar : Ömer Çelakıl

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : ONİKİNCİ KİTAP

Tür : Din

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kıyamet Öncesi 10 Alâmet Kıyamet Öncesi Deccâl''in Ortaya Çıkışı Deccâl Hangi Şehirlere Giremeyecek Deccâl''in ilâhlık İddiası Deccâl''in Fizikî Görünüşü Yec''ücve Mecüc''ün Çıkışı Deccâl''in Yapacakları Hz. İsa ve Kıyamet Deccâl''in Fitnesi Hicri II. Yüzyıldan Sonra Olacaklar Fitneler Artacak islâm Dininin Durumu Savaşların ve Ölümlerin Artışı Mehdi''nin Çıkışı Kıyametten Önce İstanbul Güneşin Batıdan Doğuşu Evlerinizden Çıkmayın Müslümanlar Arasındaki Savaşlarve İyiler ve Kötüler Ayıklanaca Cinayetler Artmadan Kıyamet Kopmaz Allah Kelimesi Dillerden Düşünce İnsanın Geçmişte Yaptığı Davranışlar Canlanacak Kıyamette Hesabı Tartışılanlar Azaba Uğrar mı? Amel Defterlerinin Sağdan Veya Soldan Verilmesi İyi Amellerle Kazanılan Işık Cennet ile Cehennemin Arası Araf Araffa Bulunan Ruhlar ve Buyunlarındaki Işık Kıyamet Günü Cehenneme Düşenler ve Yanından Geçip Kurtulanlar Sırat Köprüsü ve Cehennemden Geçiş Sırat Köprüsünü Yükselip Uçarak Geçenler İnce Sırat Köprüsünden Ayağı Kayıp Cehenneme Düşenler Kıyamet Günü Yükseliş ve Dünya''dan Çıkış Meleklerin İnsanları Cennete Yönlendirmesi Kıyamet Gününde Şefaat Ruhtaki Işık ve Alındaki Secde İzi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963