scorecardresearch.com Asr-ı Saadetten Tablolar ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Asr-ı Saadetten Tablolar

Asr-ı Saadetten Tablolar

Yazar : Necmettin Nursaçan

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : TİMAŞ YAYINEVİ

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Allah’ı(cc) tanımak ve sevmek, ancak bize O’nu anlatan delilleri tetkik etmek amacıyla yapılan tahkiki iman dersleriyle gerçekleşebilir. 

Nereden geldim?
Nereye gidiyorum?
Beni kim yarattı?
Niçin yarattı?
Benden ne istiyor?
Neden bu dünyaya gönderdi?
Yaratılışın gayesi nedir?

Tahkiki iman dersleriyle, yaratılışın esasında yer alan bu ve benzeri tüm sorulara cevap aranmaktadır.
Asr-ı Saadetten Tablolar, esasında yaratılışın gayesini tetkik eden, Rabbimizi tanıma ve sevme adına yapılan iman dersleridir. Maksadımız yaratıcımızı daha iyi tanımak, O’nu sevmek ve O’na olan imanımızı her an taptaze ve dipdiri tutmanın yollarını bulmaktır.

Bu maksatla kaleme alınan Asr-ı Saadetten Tablolar, iki ana bölümden oluşuyor; “Kur’an’ı Anlamaya Doğru” ve “Efendiler Efendisi”
Birinci bölümde Kur’an-ı Kerim’den seçilen ayetler kâinatın rehberliği altında inceleniyor.
İkinci bölümde ise, Âlemlere Rahmet Olarak Gönderilen Efendiler Efendisini (asm) tanıma ve getirdiği mesajı anlama çalışması yapılarak Rabbe olan iman, bir daha yenileniyor…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963