scorecardresearch.com Allah Vardır ve Tüm Din Kitapları Radikal Kitap'ta!
Allah Vardır

Allah Vardır

Yazar : Dr. Halim Hilmi Bilsel

Sayfa Sayısı : 296

Yayınevi : YAĞMUR YAYINLARI

Tür : Din

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Allah’ın varlığını kavramak, insan düşüncesinin doğal bir sonucudur.
Evrenin ve kendi varlığının bilincine varan insan, bu varlığın hangi kaynaktan geldiğini, nasıl hayat bulduğunu aramış ve bu arayışları onu Allah’a ulaştırmıştır. İnsan; yüzyıllar içinde yaradılışının amacını düşünmüş, araştırmış ve vardığı sonuçlar onu hep aynı varlıkla buluşturmuştur. Allah! Allah nedir? Allah evreni neden yarattı? Allah bütün canlılar yanında, insanı niçin yarattı? Yaradılışının karşılığı ne olmalıdır? Maddesel varlığı bulunmayan "Ruh" nedir?
Bugüne kadar yaşamış filozofların Allah ı arayış ve onun varlığı hakkındaki fikirleri...
Allah ve insanlığı aydınlatmak için gönderdiği peygamberler. Peygamberlerin getirdiği dinler ve kitapları.
Tıp doktoru Halim Hilmi Bilsel’in geniş bir araştırma ve büyük emekle hazırladığı; Allah’ın varlığı ile ilgili bilgilenmek isteyenlere ve öğretmenlere kaynak bir eser.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı 18 Aralık 1967 tarihli Tebliğler Dergisiyle bu eserin Din Bilgisi Öğretmenlerine tavsiyesi uygun görülmüştür.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963