scorecardresearch.com Simetrik Kitap - Kur'an ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Simetrik Kitap - Kur'an

Simetrik Kitap - Kur'an

Yazar : Doç. Dr. Halis Aydemir

Sayfa Sayısı : 500

Yayınevi : KUTSAL GİZEMLER

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kutsal Gizemler Yayınlarından bir ilk daha! Kuran''ın gerçekten Allah''ın sözleri olduğunu ispatlayan yeni bir mucize: Simetrik Kitap;Kuran bilimsel kanıtlarıyla artık yayında.

Tüm insanların ve hayvanların yüzlerinde  ve bedenlerinde, tüm gezegen ve yıldızlarda, ışığın bir nesneye çarptığında yaptığı açılarda, tüm moleküler yapılarda, tüm kar kristallerinde, tüm düzgün çokgenlerde tamamının yaratıcısının aynı sanatkar olduğunu sanki haykırıcasına vurulmuş ilahi bir mühürdür SİMETRİ.

Kuran''ı Kerim Yüce Yaratıcının en harikulade eserlerinden birisi olarak simetrik tasarım mührünü en somut şekilde taşır.  İç içe nakşedilmiş yüzlerce simetri örneği ve baş döndürücü görünümü ile  bu hikmetli kutsal kitap eşsizliğini ve ilahiliğini, asla değiştirilemeyen kusursuz yapısını tüm dünyaya yüksek bir sesle ilan eder.

Akıl sahibi ve biraz olsun araştırmayı seven her insan görecektir ki; Kuran''ın sure ve ayet numaralarını oluşturan sofistike matematiksel yapının insan ürünü olması kesinlikle imkansızdır ve benzeri bir sayı serisi asla bir insan tarafından oluşturulamaz.

 İlahiyat   doçenti ve Yüksek matematik eğitimine sahip yazarımız Doç. Dr. Halis Aydemir,  pek çok akademisyen ve matematikçinin inceleyip onay verdiği, hazırlanması yıllar süren bu harikulade çalışmasını Kuran yılı ilan edilen 2010 yani Kuran''ı Kerim''in indirilişinin 1400. yılında tüm dünya ile paylaşıyor.

Rakamlanmış bir kitaptır O. Yakınlaştırılmış olanlar tanıklık eder ona. ( Ayet, 83/20-21)

Kutsal gizemler serisinin bir parçası olarak belgesellerimizde özetini izleyeceğiniz bu çalışma şimdiden pek çok dile çevrilmeye başlandı.

“Allah her şeyi ilmiyle kuşatmış ve her şeyi bir bir sayıp

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963