scorecardresearch.com Risale- i Nur Eserleri Nasıl Yazıldı ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Risale- i Nur Eserleri Nasıl Yazıldı

Risale- i Nur Eserleri Nasıl Yazıldı

Yazar : MUSTAFA ÖZTÜRKÇÜ

Sayfa Sayısı : 108

Yayınevi : YEDİVEREN YAYINEVİ

Tür : Din-Mitoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Risale-i Nur, Kur’an yolunu göstermekte, kararan ruhları, körleşen vicdanları aydınlatmakta, yıkılan iradelere kuvvet verip canlandırmaktadır.
Allah’ı bilmenin, dini öğrenmenin, milletimizi sevmenin, gerçek milliyetimize sarılmanın yolu Risale-i Nur yoludur. Bu memleketi kuranlar, kanlarıyla sulayanlar mamureler vücuda getirenler, en yüksek medeniyet olan İslam medeniyetini tesis edenler , “iman kuvvetine malik atalarımızdır.
Bu millet, iman ve İslamiyet kuvveti sayesindedir ki; Bir beylik iken büyük bir imparatorluğun temellerini kurmuş ve cihana hâkim olmuştur. Tarihi dolduran şehametli zaferler kazanmıştır.
Düşmanların muazzam maddi kuvveti karşısında, silahça fakir olduğu halde Dünya’nın dev kuvvetlerini mağlubiyete duçar etmiştir. Risale-i Nur; seciyeye asalet ruha yükseklik kalbe parlaklık verir. İman ve İslamiyet’i bütün şaşaasıyla canlandıran Risale-i Nur gibi muazzam ve muhteşem bir eser bugün misilsiz bir rağbet ve alakaya mazhar olmuş ve olmaktadır. Böyle ciddi bir eseri, milyonlardan müteşekkil bir kütle, büyük bir ciddiyet ve muhabbetle mütalaa etmektedir.”

Zübeyir Gündüzalp
Bediüzzaman’ın Talebesi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963