scorecardresearch.com Ölü Deniz Parşömenleri Gerçeği ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ölü Deniz Parşömenleri Gerçeği

Ölü Deniz Parşömenleri Gerçeği

Yazar : MICHAEL BAIGENT, RICHARD LEIGH

Sayfa Sayısı : 239

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Hristiyanlığın ilk dönemlerini merak eden herhangi birinin hayal kırıklığıyla göz yaşları dökmesi için yeterli bir çalışma - Mail On Sunday- "Heyecan verici bir öykü... Bu skandal uzun bir süredir devam ediyor." - The Times- Ölü Deniz Parşömenleri 1947-1956 yılları arasında Kudüs''ün 30 km. doğusundaki mağaralarda bulunmuştu. Şimdi Kutsal Kan Kutsal Kase''nin yazarları Michael Baigent ve Richard Leigh ''yirminci yüzyılın en büyük akademik skandalı'' olarak adlandırılan ve on dokuzuncu yüzyıla kadar gizlenen ve yakın zaman kadar bütün dünyanın gözünden uzak tutulan İbranice ve Arami dillerinde yazılmış sekiz yüz sayfalık belgenin dörtte üçten fazlasının nasıl ve neden gizlendiğini gözler önüne seriyorlar. Yaptıkları sayısız görüşmeler,tarihi analizler ve gerek konu hakkında bu güne kadar yayınlanmış,gerekse yayınlanmamış materyal üzerinde yaptıkları titiz araştırmalar sonunda, yazarlar bilim adamları arasındaki şiddetli çekişmenin gerçek nedenini gözler önüne seriyorlar. Bu belgeler Hristiyanlığın kökenleri ile ilgili yeni açıklamalar getirdiği gibi,Yeni Ahit''in yepyeni ve oldukça dikkat çekici bir uyarlamasını da gözler önüne seriyor. Ölü Deniz Parşömenleri Aldatmacası, yirminci yüzyılda yaşanan dini skandalın arkasındaki gerçek hikayeyi anlatan sansasyonel bir çalışma. "Eğer Kurman yazıtlarının yayınlanması konusunda bir ilerleme kaydetmeyi sağlarsa,mükemmel bir iş başarmış olacak." - Times Literary Supplement- "Karşıt görüşteki tüm kanıtlar bu kitapta yer alıyor ve görünüşe göre son derece ikna edici" - In Dublin-
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963