scorecardresearch.com Mesih'in Hızır'ı Barnaba - Hıristiyanlığın Gizlenen Tarihi ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mesih'in Hızır'ı Barnaba - Hıristiyanlığın Gizlenen Tarihi

Mesih'in Hızır'ı Barnaba - Hıristiyanlığın Gizlenen Tarihi

Yazar : Faruk Arslan

Sayfa Sayısı : 344

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Mesih’in Hızır’ı Barnaba, Hristiyanlık tarihine ‘sapkın’ hareketler olarak geçen oluşumların her zaman önde gelen lideri olarak görüldü. ‘Tek Allah’ inancına karşı gelen Hristiyanlar’ın yasaklı ilan ettiği Barnaba’ya ait İncil’deki tevhid inancı, Müslüman ve gerçek İseviler arasında temel inanış noktasında hiçbir farkın olmadığı tezini hep güçlendirdi. İslam düşünürü Bediüzzaman Said-i Nursi’nin; ’21.yüzyıl, Hristiyan ve Müslüman medeniyetler ittifakına sahne olacak; öngörüsü ortak paydanın Barnaba olacağının mı işaretiydi? Ayrıca Said-i Nursi’nin, Mesih ile Mehd’yi ele aldığı ve gerçek İsevilere ait yaptığı tespitler, önümüz-deki dönemde yaşanacak hangi olaylara ışık tutuyordu? Ayrıca Said-i Nursi''nin, Mesih ile Mehdi''yi ele aldığı ve gerçek İsevielre ait yaptığı tespitler, önümüzdeki dönemde yaşanacak hangi olaylara ışık tutuyordu? Barnaba ile 2000 yıllık Hıristiyanlık tarihi, Evanjelistler ve Yahudiler''in işbirliğiyle gerçek bir Kıyamet Savaşı''na doğru çıkılan yolculuğun mu habercisiydi? ..

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963