scorecardresearch.com Kutsal Gizemler I ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kutsal Gizemler I

Kutsal Gizemler I

Yazar : Erdem Çetinkaya

Sayfa Sayısı : 250

Yayınevi : KUTSAL GİZEMLER

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


2009 yılının kendi dalında en çok okunan Kabe''nin Sırrı kitabının yazarından yakında vizyona girecek sinema-belgesel çalışmasının kitaplaştırılmış hali artık sizlerle.
Bu kitap dünyayı sarsacak yeni keşifleri ve gerçekleri bilimsel kanıtlarıyla sunuyor.
Eğer sonsuz yaşamın ve cennetin varlığını ispat ederek O''na ulaştıran bir define haritası olsa elbette bu dünyanın en değerli haritası ve bilgisi olurdu. İşte bu yolu tarif eden Kuran''ı Kerim''in gerçek ve hak olduğunu bilimsel kanıtlarıyla ispat eden Kutsal Gizemler kitabı o eşsiz hazineyi açan bir anahtar hükmündedir.
Dünya üzerinde pek çok din ve felsefe birbiriyle çelişmesine rağmen kendisinin doğruluğunu iddia eder ve her birinin inananları kendi yollarının en mükemmeli olduğunu ısrarla savunur. Fakat hiç birinin elinde mantıki ve kanıtlanabilir delilleri yoktu. Ta ki Kutsal Gizemler'' e dek...
Çağımızda insanlık küçük değerler için büyük fedakarlıklar ve emek sarf ederken, Yüce Yaratıcının aşkına ve zatına ulaşarak sonsuz cennete kavuşma yolunda hiç bir önemli çaba göstermemektedir. Bir ders kitabına üzerinde anlamak için aylarca çalışarak verilen kıymet günümüzde Kuran''ı Kerim''i anlamak ve yaşamak için verilmemektedir. Bunun nedeni kesinlikle bilinçaltında Kuran''ın gerçekten sonsuz ve mutlu olan yaşama ulaştıracak bilgilerden oluştuğuna dair çok zayıf bir inanç beslenmesidir.
Bu kitabın içindeki ispatlarla Müslümanlar inançlarını tazeleyerek güçlendirecek ve filmin fragmanıyla olduğu gibi pek çok gayrimüslimin İslam''a yönelmesine vesile olacaktır.
Dünya''nın Altın Oran Noktası ve doğaüstü hareketleri, Altın Hat Mucizesi, Altın Siluetin Gizemi, Simetrik Kitap Kuran''da ki Eşsiz Tasarım, Kuran''da Altın Oran, Cennet ve Cehennemin İspatı, Kıyamet ve Bilim, Tanrı''nın Kayıp İsmi, Hac''da ki Allah Yazısı, Namazda ki 1 ve 0, Altın Oran Düşünce Sistemi, Hayatın Sırrı, Kuran''da ki Kelimelerin Gizemi, Ay ve Güneşin Muhteşem Sırları, Altın Çağ, Kabe''nin İnşaasında ki Sayılar ve daha pek çok konuda ayrıntılı sarsıcı bilgilere ulaşacaksınız.
Kitapta İnanç Testi kısmında mantıksal delillerle aslında bilinçaltımızda inanıp inanmadığımızı öğrenmemizi sağlayan son derece ilgi çekici bir bölümde yer alıyor.
Kutsal Gizemler Serisi Dünya''nın en değerli bilgilerini ve en büyük haberlerini taşıyan Kutsal Kitabın ikna edici kanıtlarını gözler önüne seriyor. Akla dayanan ve delillerle yön alan modern dünyada bu kitaplar yeni bir mistik inanç çağının kapılarını aralayabilir mi? Bunu hep birlikte göreceğiz...
"Heyecan verici , bir solukta okuyabileceğiniz eşsiz bir kitap. Bilim ve din arasındaki harikulade ilişkiyi yepyeni modern bir bakış açısıyla ele alarak okuyuculara bambaşka bakış açıları sunuyor. Okuyan herkesin hangi görüşe sahip olursa olsun son derece etkileneceğine eminim."

Doç. Dr. Sinan Canan

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963