scorecardresearch.com Küresel Tuzak Ilımlı İslam ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Küresel Tuzak Ilımlı İslam

Küresel Tuzak Ilımlı İslam

Yazar : Bahadır Selim Dilek

Sayfa Sayısı : 285

Yayınevi : ULUS DAĞI YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Emperyalizme karşı savaşarak bağımsızlığını kazanan Türkiye, çağdaşlaşma ve kalkınma yolunda ilerlerken o ülkeler tarafından örnek alınıyordu. Dünyayı yeniden kolonileştirmek isteyenler, kirli oyunlarla o ülkelerdeki aşiretleri, kabileleri kışkırttılar; dinsel çatışmaları körüklediler. Yetiştirdikleri kutsal savaş militanlarıyla ulusların bütünlüğünü parçaladılar, ülkeleri böldüler. Mısır, Cezayir, Tunus, Irak, İran, Fas, Malezya, Pakistan bağnazlığın, karanlığın ve tutsaklığın içine çekildikçe kargaşaya sürüklendi. Onların örneği artık Türkiye değil. Türkiye o ülkelere benzetilmeye çalışılıyor. Gazeteci B. Selim Dilek, tuzağın derinliklerini yerinde gördü, araştırdı, inceledi ve yazdı. Bahadır Selim Dilek, ABD işgali öncesinde ve sonrasında Irak''ta bulundu. Kürt devletinin kurulma sürecini izledi. İsrail''in 2006 saldırısının sonlarına doğru Lübnan’a gitti; gelişmeleri, haber ve söyleşileriyle Türkiye’ye duyurdu. Çekiç Gücün Gölgesinde Kürt Devleti, Ege''den Yükselen Çığlık, Yağmalanan Osmanlı Vakıfları, Ortadoğu''nun Kanayan Yarası: Lübnan ve daha birçok yazı dizisi yayınlandı. TRT Türkiye''nin Sesi Radyosu''nda, Değişen Dünya ve Türkiye, Diplomasi Gündemi programlarının yapımcılığını üstlendi. Halen Cumhuriyet’te dış politika muhabiri olarak çalışan Bahadır Selim Dilek, Irak Türkleri hakkındaki yazılarıyla 2000’de Irak Türkmen Cephesi Onur Ödülü’ne uygun bulundu. Türkiye, Lübnan, İran, Tunus, Afganistan, Fas, Rusya, Malezya, Pakistan bölümlerinden oluşan Küresel Tuzak Ilımlı İslam, onun son dönemdeki dış gezilerinin ve araştırmalarının ürünüdür.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963