scorecardresearch.com Keşmir'de Hz. İsa Efsanesi ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Keşmir'de Hz. İsa Efsanesi

Keşmir'de Hz. İsa Efsanesi

Yazar : Faruk Arslan

Sayfa Sayısı : 206

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yuz Asaf, Budistler ve Hindularca ‘Bodhisattva’ veya ‘İssa’ adıyla tanınan, peygamberliğini M.Ö. 100’deHindistan’da ilan eden meçhul bir kişiliktir. Bu meçhul peygamberin etrafında kopartılan fırtınalar Keşmir’de,Hz. İsa Efsanesi’nin konusunu oluşturuyor. İslam ve Hıristiyan kaynaklarında 14 - 29 yaşları arasında nerede olduğu bilinmeyen Hz. İsa, Budist midir? Hz. İsa''nın çarmıhtan kurtulduktan sonraTürkiye - İran - Afganistan üzerinden Hindistan''a geldiği, isim değiştirerek Yuz Asaf adını aldığı ve120 yaşına kadar dinini tebliğe devam ettiği doğru mudur? Buda’nın işaretiyle, beklenen Lama düşüncesinde bebekken korunmaya alınan, beyaz tenli olduğu için adı ‘BagwaBodhisattvaAvalokitesvara’ konulan İssa, Hz. İsa mıdır? Hindu kutsal kitapları ve Vedalar’da, İssa’dan nasıl bahsediliyor ve bu kitaplarda yer alan son peygamber Hz. Muhammed’in ‘Kalki Avatar’ adıyla son kurtarıcı olarak tanımlanması neden gizleniyor? Kayıp 10 İsrail kavminin izini Afganistan ve Hindistan’da bulan Yahudiler, Yuz Asaf’a neden sahip çıkıyor? Yuz Asaf’ı Hz. İsa olarak lanse eden ve Mesihliğin kendisine geçtiğini varsayan Ahmediye-Kadıyani mezhebi kurucusu Gulam Ahmed,İngiliz İstihbaratı’nın ajanı mıydı?

Bütün bu ilginç soruların cevaplarını bulacağınız Keşmir’de Hz. İsa Efsanesi, Hz. İsa’ya atfedilen söz konusu iddialarla ilgili geniş bir perspektif sunuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963