scorecardresearch.com Kabala'nın İntikamı ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kabala'nın İntikamı

Kabala'nın İntikamı

Yazar : İlhami Yangın

Sayfa Sayısı : 528

Yayınevi : ETKİN YAYINEVİ

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


• 900 sayfa tutarındaki Eski Ahit''te annesi dul bir kadın olarak tanıtılan sadece iki kişi var; birisi Yarovam, öteki Hiram. • Yarovam ve Hiram''ın önderliğindeki Masonların yaptığı ihtilal neticesinde iktidardan düşürülen Hazreti Süleyman ücret karşılığı balıkçıların balıklarını taşıyordu. I* Babil, Asur, Fenike ve Keldani uygarlıkları yok olurken, nasıl oldu da sadece Babii''e sürülen iki Yahudi kabilesi günümüze kadar kültürünü ve varlığını koruyarak gelebildi? • Kabalistlere göre Hazreti Musa Tevrat''ı Mısır Hiyeroglif diliyle üç kat sır perdesi altında yazdı, bu Tevrat''ı Kabalistler adı verilen 70 kişilik bir gruba verdi. • İki ayrı Kabala mevcuttur ye bunların tarihi Hazreti Âdem''in soyuna kadar uzanmaktadır. Biri; Hazreti İdris''in neslinden devredilen Kutsal Kabala diğeri; Kabil''in soyundan gelme Şeytan''ın Kabalası. • Hazreti Muhammed''le vahiy yoluyla mücadele edemeyen Yahudiler Cebrail''e düşman oldular ve vahiy olgusunu tamamen reddettiler. • Kabalistler arasında iki meyil vardır. Biri tamamen doktrin ve teorik koluna, diğeri de pratik ve mucizevî harikalar işine koyulmuştur. • Pisagor''a göre, üstün varlıklar bazı hayvan türlerinin yapı taşlarını değiştirerek maymun türünü insan haline getirmişlerdir. • Aleviliğin kurucusu Şeyh Safiyüddin, İlhanlıların Yahudi Veziri Reşideddin ve oğlu Erdebil Valisi Mir Ahmed''den büyük destek aldı. Reşideddin, Şeyh Safiyüddin''in müridiydi. • Alevilerin tavşan eti yememesinin İslamiyet''le alakası yoktur. Tavşan eti Tevrat''ın (Levililer 11/6) ve (Yasanın Tekrarı 14-7) bölümle

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963