scorecardresearch.com İslam'a Yolculuk Küreselleşme Krizi ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
İslam'a Yolculuk Küreselleşme Krizi

İslam'a Yolculuk Küreselleşme Krizi

Yazar : Akbar Ahmed

Sayfa Sayısı : 424

Yayınevi : UFUKÖTESİ YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Farklı coğrafyalarda yaşasalar da, Müslümanların kendilerine örnek aldıkları “tarihsel rol modeller”in kimler olduğu, Amerika''nın Ortadoğu politikasının nasıl belirlendiği, toplumlararası çatışmalarda liderlerin niçin yetersiz kaldığının cevapları “İSLÂM''A YOLCULUK”ta.
Müslüman toplumların dünya sahnesindeki rolünü oynamada “tarihi rol modelleri” kimler olacak?: Halkın kendisinden memnun olmadığı siyasi liderler ya da adları terörle anılan Üsame bin Ladin, Saddam Hüseyin gibi kimseler mi; yoksa ilmi, ihsanı ve adaleti kişilikleriyle efsaneleştiren Hz. Ömer, Selahaddin Eyyûbî, Harun Reşid yahut Fatih Sultan Mehmed mi?
Ait olduğu medeniyetin sorunlarını tanımlayıp çözme yolunda, zihnini oryantalist karmaşadan uzak tutmak isteyenler için; İslâm medeniyetininin sorunlarını anlamaya çalışanlar için; Küreselleşme çağı, yeni 11 Eylül fırtınaları koparmaya hazırlanırken diyalog umudunu kaybetmek istemeyenler için, İslâm''a Yolculuk asıl şimdi başlıyor....

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963