scorecardresearch.com İsa’nın Kefeni Kimin Bedeninde ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
İsa’nın Kefeni Kimin Bedeninde

İsa’nın Kefeni Kimin Bedeninde

Yazar : Lynn Picknett, Clive Prince

Sayfa Sayısı : 336

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İsa’nın Kefeni, Hıristiyan âleminin en kutsal kabul ettiği emanetlerden biriydi. Ta ki 13 Ekim 1988’de yapılan “karbon 14 tarihleme yöntemi”yle, kefenin yaşı ortaya çıkana kadar...
Sonuç akıl almaz bir sahtekârlık olayını gözler önüne sermişti. Kökleri Rönesans’a kadar uzanan bu komplonun inananlar üzerinde yarattığı şok etkisi, tüyler ürperten gerçeğin boyutlarını anlamamız konusunda yardımcı olacaktır. • İsa’nın Kutsal Kefeni ile ilgili sahtekârlık etmeye kim cüret edebildi? • Leonardo Da Vinci’nin karanlık sırla ilgisi ne? • İsa’nın sureti olarak bilinen görüntü, gerçekte Da Vinci’ye mi ait? • Da Vinci, 500 yıl önce gerçekten dünyanın ilk fotoğrafçılık denemesini mi yapmıştı? • Kefen üzerindeki imgede, Yahyacılar için nasıl bir mesaj gizli? • Kilise bu büyük sırra nasıl ortak oldu? • Torino Kefeni nereden geldi?
Lynn Picknett ve Clive Prince’in derin araştırmalarıyla ortaya çıkan bu çalışma; Leonardo’nun, dünyanın en bilinen sahtekârlığıyla bağlantısının yanı sıra, onun heretic bir kardeşlik örgütüyle olan gizli bağlarını da açığa çıkarıyor.
‘Torino Kefeni, İsa’nın varlığını ispatlayan en olağanüstü ve öğretici kalıntıdır… Veya inanılmaz derecede akıllı ve becerikli bir insanın ürünüdür, ortası değil.’
John Walsh, Kefen (1963)
Şaşırtıcı, ürkütücü ve dehşet verici bir kitap...
Washington Times

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963