scorecardresearch.com İnsanın Kökeni ve Galu Bela ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
İnsanın Kökeni ve Galu Bela

İnsanın Kökeni ve Galu Bela

Yazar : Fikri Semiz

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : İKİ DÜNYA YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnsanın bedenleri ilk yaratılışlarında önce saf saf ve teker teker topraktan sonra spermden olmak üzere iki defa yaratılmışlardır.

İnsanlar, bitkilerin, hayvanların, dünyanın, yedi kat göklerin en son yaratılmasından önce yaratılmışlardır. Yani en son kıyametten sonra yaratılmışlardır.
Nebiler ilk yaratılmada seçilmişlerdir.
Resuller ikinci ömürlerinde seçilmişlerdir.

Kitap ehli ilk yaratılmada kendilerine zikir isimli kitap verilmiştir.

A’raf 190’ da başlayan Adem Babamızla Havva Annemizin şirk koşması ilk yaratılışımızda olmuştur.
İstisnasız bütün insanların cehenneme atılması ilk yaratılışımızda olmuştur.

Kur’an da iki tane Meryem oğlu İsa vardır.Bir tanesi, bizden bir önceki nesillerdendir ve hesabı verilmiştir.Diğeri bizim neslimizden olan yani bilinen Hazreti İsa’ dır.

Efendimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V) Kur’an’dan başka kitaplar da inmiştir. Bunlar Zikir, Hikmet, Furkan ve Kur’an’ilazim dir.Yani Kur’an iki tanedir.Birisi elimizdeki büyük haber olan Kur’an dır.Diğeri Ramazan ayında indirilmiş olan Kur’an dir.

İşte tüm bu iddiaların ayetlerle izahı bu kitap da yer almaktadır.
Bu ve bu benzeri bilgilerin; Kur’an da araştırılması ve yazılması tam 21 yıl sürdü. Yanlış bilinen bir çok konu bu kitap da en gerçek ve sahih haliyle anlatılmaktadır. Faydalı olması dileğiyle.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963