scorecardresearch.com Gnostik İnciller ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gnostik İnciller

Gnostik İnciller

Yazar : Şeref Mercan

Sayfa Sayısı : 368

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İLLÜMİNATİ YAZARI ŞEREF MERCAN’DAN YİNE ÇOK TARTIŞMA YARATACAK BİR ESER
Vatikan, günümüzde Hristiyanlık dünyasının merkezi olma iddiasını taşıyan en önemli ruhani merkezidir. Özellikle de Katolikler açısından Papa''nın söylediği her söz Hristiyanlık ve Tanrı inancı hususunda belirleyici bir niteliğe sahiptir. Her ne kadar masum ve inançlı bir görünüm sergilese de Ortaçağ''da tüm Avrupa''yı ve dünyanın birçok bölgesini savaşlara ve kıyımlara sürükleyen bu hükümranlık, arkasında binlerce yıldır gün ışığına çıkarılmayan, adeta temel taşlarını yerinden oynatacak birçok gerçeği gizlemekte, bu bilgilerin açığa çıkmaması uğruna cinayetler, katliamlar ve türlü oyunlar düzenleyerek bugüne dek varlığını ve otoritesini korumayı başardı. Ancak, tarihsel araştırmalar ve bulgular zenginleştikçe, binlerce yıllık kurgular yerini salt gerçeklere bırakmaktadır kuşkusuz.
Bu yüzyılın ortalarında Mısır ve Filistin''de bulunan ve binlerce yıldır varlığından dahi haberdar olamadığımız (!) yeni belgeler, Vatikan merkezli efsanelerin yeniden gözden geçirilmesi ve gerçeklerin gün ışığına çıkması yolunda güçlü bulgular sağlamaktadır.
Türk diline ilk kez toplu halde çevrilen kayıp Gnostik İnciller, okuyucunun bütün teoloji ve tarih bilgisini derinden sarsacak ve etkileyecek gerçekleri de ilk kez gözler önüne seriyor. Tarihe ve efsanelere meraklı olan okuyucuların elinden düşmeyecek bir kitap. Güçlü, şaşırtıcı ve düşündürücü bir eser…
 • İsa Peygamber Tanrı''nın Oğlu mudur?
 • İsa evlenmiş ve bir aile kurmuş mudur?
 • Mecdelli Meryem kimdir?
 • Bakire Meryem efsanesi gerçek mi yoksa hayal ürünü müdür?
 • Vatikan''ın açıklanmasından korktuğu İsa ile ilgili gerçekler, yaşanan olaylar nelerdir?
 • Hangi İncil’de Hz. Muhammed’in geleceğinden bahsedilmektedir?
  Bu ve benzeri birçok sorunun cevaplarını bu kitapta bulacaksınız…
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963