scorecardresearch.com Evanjelizm Ve Vahhabilik ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Evanjelizm Ve Vahhabilik

Evanjelizm Ve Vahhabilik

Yazar : Mustafa Karaca

Sayfa Sayısı : 239

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bugün dünya üzerindeki iktidar savaşı, Evanjelizm ve Vahhabilik arasında geçmektedir. Evanjelistlerin amacı kıyamet zamanını yakınlaştırmakken, Vahhabilerin amacı ise, İslam ülkeleri arasında kendi görüşleri doğrultusunda bir birlik kurmak ve bu birliği kurarken de en büyük düşman olarak gördükleri Hristiyan ve Yahudileri, İslam coğrafyasından kovmaktır. Bu mücadele yüzünden Newyork, Madrit, Bali, İstanbul, Londra, Irak, Afganistan kısaca dünyanın her yeri güvensiz bir hal almıştır. Filistin lideri Mahmud Abbas, Başkan Bush ile 2003 yılında bir araya geldiğinde Abbas''a şunları söylemişti: “Tanrı, ''George, Afganistan''a git ve teröristlerle savaş'' dedi, yaptım. Ardından, ''George, Irak''a git ve zorbalığı bitir'' dedi, onu da yaptım.'' ''Tanrı, Filistinlilere bir devlet, İsrail''e güvenlik, Ortadoğu''ya da barış getir'' dedi. Ahlaki ve dini bir misyonum var. Bu nedenle size bir Filistin devleti vereceğim. Tanrı''dan bir görev aldım.” “Eğer sizler bizim şehirlerimizi bombalarsanız,” diyordu Usame bin Ladin bir video kaydında,”biz de sizin şehirlerinizi bombalarız.” Irak ve Afganistan''ı işgal edenler, El Kaide''nin karşılanması hatta üzerinde konuşulması bile mümkün olmayan talepleri olduğunu, bu kişilerin Batılı hayat biçimine ve özgürlüğe karşı duydukları nefretle hareket ettiklerini savundular. Aslında radikal İslamcıları asıl rahatsız eden şey, Batılı hükümetlerin izlediği politikalar ve özellikle de Irak ve Afganistan''daki Batılı askerlerin varlığıdır. Bin Ladin kendisine sorulan “Batı''dan nefret mi ediyorsunuz” sorusuna karşılık olarak “Peki Batı''dan nefret ediyorsak neden İsveç''e saldırmıyoruz” cevabını vermişti. Evanjelistler, 11 Eylül olaylarının sorumlusu olarak Müslümanları gördükleri için, İslam''ı küresel tehdit olarak kabul etmektedirler. Görüşlerini şöyle açıklamaktadırlar:”İslam günümüzde, kötülük sembolü Sovyetlerin yerini almıştır. Müslümanlar, modern çağda şer imparatorluğu ile eşdeğer hale gelmişlerdir.” Evanjelist liderlerden Charles Kimball,” İslam, Hristiyanlığı tehdit eden tek din. Bu bizim bilinçaltımıza işlemiş, kültürümüzde yer almış” diyerek İslam düşmanlığının asıl kaynağını da açıklamaktadır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963