scorecardresearch.com Da Vinci Şifresine Panzehir Kilisenin Dan Brown A Cevabı ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Da Vinci Şifresine Panzehir Kilisenin Dan Brown A Cevabı

Da Vinci Şifresine Panzehir Kilisenin Dan Brown A Cevabı

Yazar : Fikret Böcek

Sayfa Sayısı : 247

Yayınevi : DHARMA YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • İlk kez, Don Brown’ a Türkiye’den yanıt Bir Protestan kilisesinin rahibi olan Fikret Böcek’ten çarpıcı açıklamalar… Birçok kişinin ilgisini çeken bir roman hakkında tartışmak önemlidir. Özellikle yazar romanda anlatılan konuların gerçek olduğunu iddia ediyorsa! İşte Dan Brown kitabında bu iddiada bulunuyor. Roman piyasaya ilk sürüldüğünde Brown’un medyaya yapmış olduğu açıklamalarda, romanda geçen bütün olayların tarihsel gerçeklere dayandığını en ince ayrıntısına kadar araştırmış olduğunu ifade ediyordu. Tarihin bu dönemini kapsayan Yeni Antlaşma Anabilim Dalı üzerinde uzman bir kişi olarak Brown’un iddialarının gerçek tarihi yansıtmadığını, hatta İsa’nın yaşamını ve sonrasında gerçekleşen tarihi yeniden yazma girişiminde bulunduğunu biliyordum. İşte, elinizdeki kitap, Da Vinci Şifresi’nin Hıristiyanlık tarihi ve teolojisi hakkındaki temelsiz iddialarının hepsine teker teker Panzehir olmaktadır. İşte bu nedenle, araştırmacı yazar ve Hıristiyan bir teolog olan Fikret Böcek’in Panzehir adlı kitabını herkese tavsiye etmekten büyük gurur duyuyorum. Fikret Böcek, Da Vinci Şifresi’nin teoloji, sanat ve gizli örgütler hakkında ileri sürdüğü yeni fikirleri tarihsel verilere dayanarak titizlikle cevaplamaktadır. Tarih bilgimizi kurgusal romanlara dayandırmamalıyız. Tarihsel teolojinin gelişiminde uzman olan Fikret Böcek, Panzehir’in ikinci kısmında Kutsal Kitap’ın tarihine ve kökenlerine ışık tutarak Tevrat’ın ve İncil’in tarihsel gelişimini ve bir araya getirilişini de anlatıyor. Bu kitabı okuyanlar, Yahudi ve Hıristiyan kaynakların tarihsel gelişimini ve nasıl bir araya getirildiğini çok daha iyi anlayacaklar. Ben Yeni Antlaşma profesörü olarak neyin gerçek tarih, neyin kurgusal tarih olduğunu görebiliyorum. Panzehir kitabı gerçek tarihi anlatıyor. Kilise’nin Da Vinci Şifresi’yle ilgili düşüncelerini mi merak ediyorsunuz? PANZEHİR’i okuyun ve öğrenin… Çünkü sizi düşündürecek şeyler var bu kitapta! Prof. Dr. Darrell L. Bock “Da Vinci Şifresi’nin Kırılması” kitabının yazarı Dallas Theological Seminary (Dallas İlahiyat Fakültesi) Yeni Antlaşma Anabilim Dalı YAZAR HAKKINDA: Yazar, 1971 İstanbul doğumludur. Edirne Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir. Daha sonra ABD’de Westminster Theological Seminary’de (Westminster İlahiyat Fakültesi) Hıristiyan teolojisi üzerine eğitim almıştır. Hıristiyan teolojisinin tarihsel ve felsefi gelişimi üzerine ABD’deki çeşitli okullarda ders veren Fikret Böcek, eski Princeton ekolüne ait, Kalvinist bir Protestandır. Evli ve dört çocuk babası olan yazar, İzmir Karşıyaka’da yaşamaktadır.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963