scorecardresearch.com Da Vinci Nin Kutsal Kasesi ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Da Vinci Nin Kutsal Kasesi

Da Vinci Nin Kutsal Kasesi

Yazar : MEHMET U.SAKİNOĞLU

Sayfa Sayısı : 184

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Bütün dünyada uzun bir süre en çok satanlar listesinde yer alan Da Vinci Şifresi ve Kutsal Kan Kutsal Kâse isimli kitaplar, batı medeniyetinin tamamen baştan yorumlanmasına yol açabilecek iddialarıyla büyük sansasyon yarattı. İsa, Mecdelli Meryem, Merovenjler, Rahip Berenger Sauniere, Kutsal Kâse, Süleyman ın Gizli Hazinesi, Tapınak Şövalyeleri ve Siyon Tarikatı lideri Pierre Plantard hakkında yanıtlanmamış çok sayıda soru da bu kitaplarla ortaya çıktı.Son 2000 yılın en sarsıcı sırrı olarak sunulup, tüm dünyada yankı uyandıran iddialara göre; İsa, takipçilerinden olan Mecdelli Meryem`le evlenmiş ve ondan bir kızı olmuştu. Çarmıha gerilerek idama mahkûm edilen İsa, bir şekilde bundan sağ kurtulmuş ve ailesiyle, Beytanya`da ölümden dirilttiği kayınbiraderi Lazarus, baldızı Marta, muhtemelen akrabası olan Arametyalı Yusuf ile beraber Güney Fransa`daki Rennes-le-Chateu bölgesine göç etmişti. Bu bölgedeki bir Yahudi topluluğu onlara kucak açıp, koruma sağladı ve böylece Davut`un soyundan gelenler olarak soylarını devam ettirdiler. Ortaçağda ki Kutsal Kâse efsanesinin İsa`nın, Mecdelli Meryem`den doğan çocuğu aracılığıyla Kral Davut`un kan soyunu sembolize ettiği öne sürülmektedir. Siyon Tarikatı`nın amacının ise ileride kurulacak bir birleşmiş Avrupa`nın tahtına, İsa`nın kraliyet soyunun oturtulması olduğu söylenmektedir.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963