scorecardresearch.com Corridor of Shadows - (Futher Sufi Chronicles) ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Corridor of Shadows - (Futher Sufi Chronicles)

Corridor of Shadows - (Futher Sufi Chronicles)

Yazar : Muhyiddin Şekur

Sayfa Sayısı : 288

Yayınevi : TİMAŞ YAYINEVİ

Tür : Din-Mitoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"If you cannot hear my gentle whispers then let the harsh lessons of life teach you..."

Corridor of Shadows is the long-awaited new book by Muhyiddin Shakoor, a contemporary American Sufi, who is also a psychotherapist and academic, currently teaching in Turkey as a visiting professor.

In his highly-acclaimed previous book, Writing on the Water, which has inspired thousands of readers, Shakoor offered a personal account of his first encounter with Islam and his initial years on the Sufi path. Now, he continues his spiritual journey with Corridor of Shadows. In this book, he relates to us with his fluent yet intricate style new lessons of life, each laden with wisdom and laced with wit.

Corridor of Shadows invites us on a journey full of joys, embodied at times in a firefly, a star, and a rainbow, and at times in solidarity and in standing up for truth and justice. It is also full of trials and tribulations like discrimination, betrayal, the loss of loved ones, nuclear threat and war. Through this journey, Shakoor shows us how everything we come across on our path, whether it be a source of joy or pain, can turn into signs that lead us into a higher, spiritual reality. However, we must be ready and willing to turn our gaze constantly towards the Higher Power, as title of the book inspired by the following Qur''anic verse suggests: Hast thou not turned thy vision to thy Lord? How He doth project the shadow! (25:45).

Corridor of Shadows is a genuine affirmation of the spiritual significance of the journey called life. This book, not to be missed by spiritual seekers, is a "golden thread" meant to help us in our endeavor to escape the dark and narrow confines of our egos and mundane lives...

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963