scorecardresearch.com Aşk Olsun Barış Olsun ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Aşk Olsun Barış Olsun

Aşk Olsun Barış Olsun

Yazar : Kemal Sezer

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


MEVLANA’NIN FELSEFESİNİ BU KİTABI OKUDUKTAN SONRA DAHA İYİ ANLAYACAKSINIZ.
DOĞUMUNUN 800. YILINDA MEVLANA’DAN GÜNÜMÜZ SORUNLARINA GÜNCEL CEVAPLARI BU KİTAPTA BULACAKSINIZ…
“Bizden sonra Mesnevi önderlik edecek, arayanlara ve isteyenlere doğru yolu gösterecektir.“ Hz. Mevlana
Günümüz dünyasının insanı, gelişen teknolojinin sağladığı olanakların yanında, her alanda baş döndürücü bir hız ve acımasız bir rekabetle iç içe yaşamakta. Hayatını kazanmanın ve geleceğinin peşindeki insan, tüm zamanını bu amaçlarını gerçekleştirmeye ayırmakta ve bu durum kuşkusuz ruhsal dünyasında da fırtınalar estirmekte. Öte yandan dünyanın çeşitli yerlerinde süren savaşlar, çatışmalar, çocuk, yaşlı demeden yapılan kitlesel katliamlar, korkunç bir çaresizliğin ortasına fırlatıyor insanı!
Oysa bir insandan, tek bir insandan yola çıkarak toplumsal çözümlere varan Hz. Mevlana gerek insanın kendisiyle yapacağı barışın, gerekse barış içinde bir dünyanın yolunu, yazdıklarıyla, söyledikleriyle yüzyıllar öncesinden göstermiş…
Dilden kağıda döküldüğü günden bugüne kadar güncelliğini muhafaza eden Mesnevi; günümüz dünyasına ve bugünün insanına aşkın ve barışın ışığın tutmaya devam ediyor.
Bir başucu kitabı niteliğinde hazırlanmış olan “Aşk Olsun, Barış Olsun” kitabı, modern dünyanın beraberinde getirdiği güncel sorunlara Hz. Mevlana’dan ve Mesnevi’den güncel cevaplar sunuyor.
Hz. Mevlana’nın dediği gibi Mesnevi hâlâ isteyenlere doğru yolu gösteriyor. Gayesi gerçeğe ulaşmak olan bir ruh yolculuğuna çağırıyor insanlığı…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963