scorecardresearch.com Allah'a İman ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Allah'a İman

Allah'a İman

Yazar : Ali Rıza Güneş

Sayfa Sayısı : 207

Yayınevi : RAĞBET YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Elinizdeki bu kitap Allah''ı akıl vahiy ve gönül yoluyla bilmek ve sevmek üzere hazırlanmış çok önemli bir eserdir. iman etmek veya imana iman katmak üzere kuruyan toprağa bol yağan yağmur gibi faydalı olmasını dileriz Kitabın içeriğinden kısa bölümler
İnsan çam ağacı gibi çatlamış ruhunun ilaç reçetesini yine kendi fıtratındaki iman reçinesinden Kur''an Sünnet reçetesine göre elde ederek iman huzuruna erer. İnkar Allah''ı layık olduğu şekilde bilmek ve sevmek cesareti gösteremeyenlerin zihinsel tembelliği nefsani şımarıklılığı vicdani kaçamaklığı ve yarı buz tutmuş vicdan gölünde zihinsel kayışı ve batışı demektir.
Tefekkür insanın gözünü aklına aklını gönlüne gönlünü de Yaratan''ına bağlar.
Yaratılan yaratamaz. Yaratan yaratılmaz. Yaratansız hiçbir şey olmaz. Herşeyin
varlığı O''ndan O''nun varlığı kendindendir.
v Kendi kendine var olma imkansız bir şeydir. Çünkü var olmak ilim ve kudret
gerektirir. Yok olan bir şey yok iken ilim ve kudret olmadan nasıl meydana gelir
Öyleyse bütün deliller gösteriyor ki kainatı yoktan yaratan ve idare eden Allah
Teala''dır.
Güneşler gölge kalır O''nun nuru yanında Gölge ise güneş olur bir ayet makamında O hem Zahir hem Batın O''nun yolu izlidir Sıfatıyla görünür Zatı ile gizlidir. Herşeyde O O herşeyde Hem göklerde hem de yerde Sözde gözde gönüllerde Gir manaya bil dediler Düş aşkına bul dediler

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963