scorecardresearch.com Alevi Kur'an Tefsiri ve Tüm Din-Mitoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
Alevi Kur'an Tefsiri

Alevi Kur'an Tefsiri

Yazar : Prof. Dr. Ahmet Bedir

Sayfa Sayısı : 760

Yayınevi : ALTINPOST YAYINLARI

Tür : Din-Mitoloji

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu tefsirde bulunan meseleleri aşağıda zikrolunan muteber tefsir kitaplarından alıp tahkik ederek acizane tefsirde zikrettim.
''Kaynak tefsirler 
1 Tefsir i keşşaf Zemahşeri 538 1143 
2 Tefsir i kebir Fahruddin er Razi 606 1209 
3 İrşadu ''l akli ''s selim ila mezaya ''l Kur ''ani ''l Kerim Ebu ''s Suud 982 1574 
4 Mecmau ''l beyan et Tabresi 548 1153 5 Lübabu ''t te ''vilfimeani ''t tenzil el Hazin 741 1341 
6 Medariku ''t tenzil en Nesefi 642 1244 
7 Envaru ''t tenzil ve esraru ''t te ''vil Kadı Bey davı 685 1286 
8 Ruhu ''l beyan İsmail Hakkı Bursevi 113 7 1724 

Bunlardan başka tarih ve hadis kitaplarından istifade edilmiştir.
Bu kitabı inceleyen ilim ve marifet ehlinden arzum odur ki eğer bir kusur yanlış ve unutularak yapılan bir durum gözlerine ilişirse hakiri mazur görsünler. İnsan nisyana malûldür. Bazen olur pehlivan bile tökezler kılıç da kesmez olur vecizesi iyi düşünülmelidir. Dolayısıyla hakire insafsız bir şekilde bakmayıp görülen yanlışı tashih etsinler. Tevfik yalnız Allah''tandır. O''na güvendim. O yardımcıların en hayırlısıdır 
İlim ve manevi kemalatı elde etmek insanların yapması lüzumlu olan fiillerinden olduğundan insan oğlunun ilim tahsilinden gafil bulunması doğru olmaz. İslam Milleti arasında ihtilafların bulunduğu apaçık bir gerçektir. Herkes kendi fikrini savunmak için mevzu hadis uydurarak yakıştırdıkları hadislerin arkasına sığınıp kendi yalanlarını temsil ettikleri taifenin zihinlerine doldurmuş nihayet aradan geçen uzun zaman ile bu yalanlar o kişilerin zihinlerinde kökleşip gerçek suretini almıştır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963