scorecardresearch.com Tüm Zamanların Zamansız Üç Kadını ve Tüm Diger Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tüm Zamanların Zamansız Üç Kadını

Tüm Zamanların Zamansız Üç Kadını

Yazar : Fatma Nilgün Meral

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Diger

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • …Sezen Aksu, Duygu Asena, Semiha Berksoy; daima diledikleri durakta inen kadınlar bunlar. Bir başkası gibi değil, kendi olan kadınlar. Özetle üç kadın üzerinden benim sinemalarım tabii ki kitap. Kahramanı kendi olan üç kadına kısa bir metraj çektim belki de. Belki de!... Suları kesik kentin, suya kanamış çocuklarına aşk çeşmesini açtı Sezen ama sıkıyorsa demeyi de ihmal etmedi. “Aşk için ölmeli aşk, o zaman aşk”. Dünyayı hippiler kurtaracak biliyorum ve tabii müzik. Adam el sallıyor, selam diyormuş Jim Morisson yanı başında Hendrix, sıkı bir solo çekiyor Yavuz Çetin keyifleri ballı belli ki. “Gurur duyduğun yere koy, bırak aksın aşk”. Böyle demişti bana, bizzat şahsıma Semiha Berksoy devam etmişti. “Aşk içinde hayranlık olmadan duyulamaz, diğeri sevgidir ve aşk karşısında daima yeniktir.” Böyle hissetti ve böyle yaşadı, son nefesine kadar da duygularına sahip çıktı Semiha Berksoy. “Her şey daha güzel bir dünya için, her şey insan için!” diyen ve sadece bunun için eziyet çeken bir düşün ustasının peşinden gitti O ve son nefesinde Nazım dedi… Nick Cave fena halde acaip şeyler diyor. “İyiyim ya, iyi gidiyor”. Çığırından çıkmış bir çığlık gibi geldi zamanında birilerine. Oysa o kadın olmanın haklı gururunu savundu, üstelik en sert tepkiyi kadınlardan gördü. Bugün ise onu en çok kadınlar seviyor. Duygu Asena feminizm kargaşasından nasibini alan en güzel feminist, aşk , şarap ve en aç gözlü haliyle bir yaşam arsızı. “İçeriği doğrudan kalp falan hikaye, damara enjekte, kitapta son söz kadınların da izniyle sadece ve sadece aşka…”
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963