scorecardresearch.com Simavi Ailesi - Babıali Tanrıları ve Tüm Diger Kitapları Radikal Kitap'ta!
Simavi Ailesi - Babıali Tanrıları

Simavi Ailesi - Babıali Tanrıları

Yazar : İrem Baturcu

Sayfa Sayısı : 347

Yayınevi : AGORA YAYINLARI

Tür : Diger

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Sedat Simavi kimdi? - Babası, Abdülhamid''in gazabına niçin uğramıştı? -Atatürk''ün yardımını niçin reddetmişti? -Hürriyet gazetesini kurduğu gün, ceketinin zula cebine niçin sinyanür şişesi yerleştirdi? -Hürriyet gazetesi Yahudi sermayesiyle mi kuruldu? -Simavi''ler ''Selanik Yahudisi'' miydi? -Fuat Köprülü dava edince Sedat Simavi mahkemede niçin ağladı? -Yazı işleri müdürü, Haldun ve Erol Simavi''ye, "Aklı kıt zengin evlatları," deyince neler oldu? -Askerler, 27 Mayıs''ta Hürriyet''in genç patronlarına niçin diş bilediler? -Erol Simavi, 22 Şubat darbe girişiminin ''içinde'' miydi? -Mason locasında neden yere yığılmıştı? -Gönül Yazar, sevgilisi Erol Simavi''den niçin tokat yedi? -Haldun Simavi, kardeşini niçin terk etti? -Günaydın gazetesi, Demirel ailesine dil uzattı mı? -Aralarındaki kavga nasıl patlak verdi? ... 20. yüzyıl Türkiye basın tarihine damgasını vuran Babıâli Tanrıları olarak Sedat Simavi, oğulları Erol ve Haldun Simavi ile Simavi ailesinin etrafında Hürriyet, Günaydın ve bütün bir basın camiasının bilinmeyen yönlerini, deneyimli gazeteci İrem Barutçu''nun bu kitabında okuyacaksınız...
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963