scorecardresearch.com Emine Erdoğan - İktidara Taşıyan Kadın ve Tüm Diger Kitapları Radikal Kitap'ta!
Emine Erdoğan - İktidara Taşıyan Kadın

Emine Erdoğan - İktidara Taşıyan Kadın

Yazar : Ayla Özcan

Sayfa Sayısı : 198

Yayınevi : BİRHARF YAYINLARI

Tür : Diger

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Farklı bir Emine Erdoğan var karşımızda, Hırslı, ihtiraslı ve kararlı bir kadın..
İlk gençlik yıllarından beri kafasına koyduğunu yapan, aldığı kararlar doğrultusunda acı da çekse yolundan dönmeyen, gece gündüz demeden çalışan ve en yükseklere çıkmayı hedef koymuş bir kadın..
Emine Erdoğan kitabında, Hayriye-Cemal Gülbaran''ın biricik kızları, İdealist Hanımlar Derneği''nin çalışkan neferi, Tayyip Erdoğan''ın dava arkadaşı, çocuklarının annesi ve Türkiye Cumhuriyeti''nin firt leydisi Emine Erdoğan anlatıyor.
Sadece, su, limon ve baldan oluşan Osmanlı Detoks''uyla zayıflayan, sağlıklı beslenmeye özen gösteren, birkaç yıl öncesine kadar üzüm şırasını evinde yapan, yemekten önce tatlı yemeyen, dikiş dikmeyi profesyonel derecede bilen, yüksek öğrenim görmediği halde hızlı okuma kursunun en başarılı öğrencisi olan, iyi bir yüzücü ve iyi bir sürücü Emine Erdoğan..

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963