scorecardresearch.com Biz Ki Bir Sahipsiz Hatırayız – Bir Turgut Uyar Portresi ve Tüm Diger Kitapları Radikal Kitap'ta!
Biz Ki Bir Sahipsiz Hatırayız – Bir Turgut Uyar Portresi

Biz Ki Bir Sahipsiz Hatırayız – Bir Turgut Uyar Portresi

Yazar : Sıddık Akbayır

Sayfa Sayısı : 32

Yayınevi : BENCE KİTAP

Tür : Diger

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu roman, “Aşkım” isimli romanımın devamı niteliğini taşıyor ve ikisi bir bütünün yarılarıdır. Nasıl ki aşka Allah’ın bir sırrı ve yarattığı her insana yarım ruh verip karşı cinsle tamamlamasını sağlıyor dediysem bu romanlarda o şekilde yazıldı. İlk roman benim ruhumdu, ikincisi Aslı’mın… Şimdi kavuştular birbirlerine. Hiç ayrılmayacak bir bütün gibi duracaklar yanımızda. Ve bir nevi manevi kızlarımız olacaklar. İlk kızımızın ismi Aslım… İkincisinin ismini de şimdi fısıldıyorum sayfalarına; Şiir…
Bu iki romanda anlatılan aşk, gerçek cümlelerden oluşuyor. Bazıları daha önce sarf edilip yüreğimizin buzdolabında sakladığımız cümleler. Diğerleri de aşkımızın devamında sevdaya geçiş için yazılmış taze cümleler. Sadece hayatlar, yerler, mekânlar ve zamanlar belli bir soyutluğa kıyafet olmuş kurgular ve soyut gerçeklerdir. Ve denmek istiyor ki; aşk zordur. Her aşkta birlikteliği sömürüp ayrılığı getiren kanser düşünceler vardır. Çünkü aşk önemlidir, içeriğinde sevgi varsa eğer. İşte biz; Aslı’m ve ben tüm bu düşünceleri yendik. Aşkın zorluğunu, sevginin tadını, sevdanın gerçekliğini ruhlarımızla tattık. Yaşanılası gereken evrelerdi ve şimdi sıra edilen teklife benlik bürümeye geldi. İşte o benliğin tümüde tamamen biz olacağız. Ve gerçek kızlarımız aynı isimlerle doğdukça manevi ablaları refakatçileri olacaklar. İşte bu yüzden hiçbir şeyden korkmuyorum. Sadece aşkıma, sevgime, sevdama ait olan Aslı’mı seviyorum. Kızlarımızda ruhumuza takılacak nazar boncuklarımızdır.
Allah bir yastıkta kocatsın.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963