scorecardresearch.com Tekağaç DGS Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular 2012 ve Tüm Dgs Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tekağaç DGS Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular 2012

Tekağaç DGS Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular 2012

Sayfa Sayısı : 586

Yayınevi : TEK AĞAÇ YAYINLARI

Tür : Dgs

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dikey Geçiş Sınavı (DGS),yüksekokullarda okuyan ve daha üst düzey akademik becerilere sahip olan adayları seçebilmek, onların kişisel gelişimlerine süreklilik kazandırabilecekleri lisans programlarına yerleşmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bir sınavdır.
Örneğin DGS’nin Sözel Yetenek bölümü irdelediğinde, geçmişten bu güne doğru düşünüldüğünde bilgiyi değil, beceriyi ölçme amacı göze çarpar. Bu nedenle sorularda temel dil becerileri olan okuma, anlama vetemel zihinsel beceriler olan kavrama, analiz, sentez, değerlendirme ön plana çıkarılmaktadır. Benzer bir durumun Sayısal Yetenek bölümü içinde geçerli olduğu söylenebilir.
Bu yönüyle DGS, adayların çok yönlü, çok boyutlu düşüne bilme; bütünü parçalara ayırıp parçalar arasındaki ilişkileri saptama; bütünler kurabilme gibi özelliklerini ölçen performans Sınavı niteliğindedir.
Böyle bir sınava hazırlanmanın en güzel yolu DGS’de Çıkmış Soruları incelemek, bunları çözüm yöntemlerini kavramak ve söz konusu soruları çözmeye çalışmaktır.
TEKAĞAÇ Yayıncılık olarak sizlere sunduğumuz bu çalışma, siz değerli adayların DGS’ye hazırlıkta ihtiyacınız olabilecek ayrıntılar düşünülerek akademik kariyer sınavlarına hazırlıkta uzman bir kadro tarafından hazırlanmıştır.
DGS’de 2000 yılından bu yana çıkmış tüm sorular taranmış, içeriği oluşturan başlıklar SORU TİPLERİNE göre oluşturulmuş ve en önemlisi söz konusu soru tiplerine çeşitli yetenek düzeylerindeki adayların gereksinimleri göz önünde bulundurularak ÇÖZÜM YÖNTEMELRİ ve ÇÖZÜMLER üretilmiştir.
Elinizdeki bu çalışmayı sınavdan önce Sınava Dönük Hız Kazanma Aracı olarak görüp ciddi bir çalışmada kullanmalısınız.
Lisans Eğitiminde başarılı olabilmeniz dileğiyle…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963