scorecardresearch.com İhtiyaç 2012 DGS Çıkmış Sorular ve Çözümler 2000-2011 ve Tüm Dgs Kitapları Radikal Kitap'ta!
İhtiyaç 2012 DGS Çıkmış Sorular ve Çözümler 2000-2011

İhtiyaç 2012 DGS Çıkmış Sorular ve Çözümler 2000-2011

Yazar : Komisyon

Yayınevi : İHTİYAÇ YAYINLARI

Tür : Dgs

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Sevgili Arkadaşlar,

ÖSYM’nin uyguladığı bütün sınavlar, adayın bilgi birikimini, yorumlama gücünü teknik olarak ölçmektedir. Bunun bilincinde olan İHTYAÇ YAYINCILIK, sizlere çıkmış soruları sunarak sınav yolunuzu aydınlatmaktadır. DGS’de nelerin ne biçimde sorulduğunu bilmezsek bu sınavlara nasıl hazırlanacağımızı da bilemeyiz. İşte bu amaçla hazırladığımız “DGS Çıkmış Sorular” kitabı sizi yönlendirecek, size ışık tutacaktır. 2000’den 2011’e kadarki yıllarda yapılan sınavlarda Türkçe testi, hep yorum ağırlıklı sorulardan oluşmuştur. Her yıl cümle tamamlamadan, cümleden çıkarılabilecek kesin yargıdan, cümle ve paragraf oluşturma ile ilgili sorular sorulmuştur. Kimi yıllarda bir soru da anlatım bozukluğuyla ilgili olarak bu testlerde yer almıştır. Ağırlık ise paragraf sorularının olmuştur. Paragrafla ilgili her türlü soruya her yıl çokça yer verilmiştir.

 

Bu sınavda adayın:

1. Anlama, kavrama ve yorumlama gücü,

2. Kültürel birikimi,

3. Karar verme hızı,

4. Testleri zamanında ve doğru çözme yeteneği ölçülmektedir.

 

Sözel mantık soruları, adayın muhakeme ve karar verme yeteneğini ölçen sorulardan oluşmaktadır. Sorular öncüllü ve çoklu soru formatında hazırlanmaktadır. DGS’de ortalama her yıl bu alanda 10 – 11 soru gelmektedir. Bu alanda başarılı olmak için çıkmış soruları dikkatlice çözmelisiniz. DGS de matematik konuları, temel matematik bilgisiyle analitik düşünme yeteneğini birlikte ölçen sorular ile test edilir. Soru dağılımı inelendiğinde ağırlıklı olarak Temel Kavramlar, Sayı Sistemleri, Rasyonel Sayılar, Basit Eşitsizlik ve Mutlak Değer, Çarpanlara Ayırma, Sayı Problemleri, Yüzde, Faiz Kâr - Zarar  Problemleri, Grafik Tablo Yorumlama ve Sayısal Mantık konularından soru geldiği görülür. DGS Çıkmış sorular kitabımızda yıllara göre sınav formatında hazırlanan matematik sorularını çözmeniz, çözemediğiniz sorularda ise kitabımızda mevcut olan çözümleri incelemeniz faydalı olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963