scorecardresearch.com Güvender Dgs Seti ve Tüm Dgs Kitapları Radikal Kitap'ta!
Güvender Dgs Seti

Güvender Dgs Seti

Sayfa Sayısı : 1544

Yayınevi : GÜVENDER YAYINLARI

Tür : Dgs

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Tanıtım Kitapçığı


Sayısal Yetenek Matematik


Sayısal Yetenek Geometri


Sözel Yetenek


10 Adet Fasikül Deneme


2005 - 2006 - 2007 - 2008 - 2009 DGS Çıkmış Soru ve Çözümler Kitapçığı


Sınavlara hazırlıkta uzmanlaşmış, test tekniğinde profesyonel olan bir eğitim kadrosuyla hazırlanan bu kitap, Dikey Geçiş Sınavı’na hazırlık için en önemli başvuru kaynağıdır.


Sınavda sorulan sorular mantığa ve yorum gücüne dayanan bir nitelik taşısa da özellikle sayısal yetenek soruları belli bir temel bilgi bilinmeden çözülemez.


Ayrıca belli bir bilgi içermese de bu tür soruların çözümü deneyim gerektirir.


Bu kitap size böyle bir deneyimi kazandırmak için hazırlandı.


Kitabın başında Sayısal ve Sözel bölümlerle ilgili konu anlatımları yapıldı.


Gereksiz bilgilerden arınmış, temel bilgileri kavratmaya yönelik bu konu anlatımlarının içinde çıkmış DGS soruları çözüldü.


Böylece anlatılanlar somutlaştırıldı.


Kitabın "Çözümlü Sorular" bölümünde soruya nasıl yaklaşılacağı ve soruyu çözerken nelere dikkat edileceği vurgulandı.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963