scorecardresearch.com DGS Temel Kitap Set -Sayısal-Sözel-5 Deneme ve Tüm Dgs Kitapları Radikal Kitap'ta!
DGS Temel Kitap Set -Sayısal-Sözel-5 Deneme

DGS Temel Kitap Set -Sayısal-Sözel-5 Deneme

Yazar : Nobel Akademi

Sayfa Sayısı : 1072

Yayınevi : NOBEL YAYINLARI

Tür : Dgs

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Dikey Geçiş Sınavı (DGS), meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişlerinde ihtiyaç duydukları, rekabetin hat safhada olduğu çok seçici bir sınavdır. Sınav kısa zaman zarfında, rakiplerinden daha fazla soruyu doğru cevaplama yeteneğini gerektirmesi sebebiyle kendine özgü bir yapıya sahiptir. Yayınevimiz tarafından hazırlanan “DGS Seti” 3 kitaptan oluşmaktadır. Birinci kitap “Sayısal Bölüm” olup Matematik, Geometri ve Sayısal Mantık başlıklarını taşımaktadır. İkinci Kitap “Sözel Bölüm” olup Türkçe, Sözel Teknik ve Sözel Mantık başlıklarını taşımaktadır. Üçüncü Kitap ise 5 adet özgün deneme sınavına yer vermektedir. DGS Seti çıkmış sorular göz önüne alınarak hazırlanan konu anlatımı ve sınava uygun sorulardan oluşmaktadır. DGS Seti sınav formatına uygun içerik ve alternatif konu planlaması yanı sıra en önemli özelliği kapsayıcılığıdır. Çalışmanın yarısı konu anlatımına ayrılmıştır. Bu uygulama ile sınavda karşılaşılabilecek her türlü soruya cevap bulmayı sağlamak, amaçlanmıştır Konu içlerinde verilen çıkmış sorular ve çözümleriyle konu anlatımının sınav formatına uygunluğu ve adayın muhtemel soru tiplerini görmesi sağlanmıştır. Sette, çıkmış sorulara yer verilmesi sadece konu anlatımlarıyla sınırlı değildir, yan kutucuklarda ve bölüm sonlarında da çıkmış sorulara yer verilmiştir. DGS Set’te detaylı konu anlatımını pekiştirmek için çözümlü konu testleri ve tarama testleri verilmiştir. Bu testlerdeki soru çeşitlilikleri, sınavda karşınıza çıkabilecek standart olmayan yapıları doğru cevaplamanıza yardımcı olacaktır. 
Sette yer alan 5 adet deneme sınavı, sınava girmeden önce hem sınavı tanımanızı hem durumunuzu görmenizi hem de eksiklerinizi belirlemenizi sağlayacaktır. Deneme sınavları DGS'ye uygun bir yapıya ve içerik bütünlüğüne sahiptir.
Sette yer alan beş adet deneme sınavı, her bölüm sonunda verilen çözümlü konu testleri ve tarama testleri, konu içerisindeki örnek sorular ve yer yer kullanılan çıkmış sorular ile DGS Set’te 2500'ün üzerinde soru bulunmaktadır.
Sınavda uygulanacak test, lisans öğrenimindeki başarıda etkili olan sayısal ve sözel içerikli akıl yürütme (muhakeme) becerilerinin ölçülmesini amaçlamaktadır. Bu amaçla ilgili olarak hazırlanacak sorular, ön lisans programlarında kazanılan bilgi ve becerileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır.
Tüm bu özellikleriyle DGS Set, sınava hazırlanmada en büyük yardımcınız olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963