scorecardresearch.com Dgs Hazırlık Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular (2001-2008 Dgs - 8 Fasikül 8 Çözüm Kitapçığı) ve Tüm Dgs Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dgs Hazırlık Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular (2001-2008 Dgs - 8 Fasikül 8 Çözüm Kitapçığı)

Dgs Hazırlık Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular (2001-2008 Dgs - 8 Fasikül 8 Çözüm Kitapçığı)

Yazar : Komisyon --

Yayınevi : PEGEM AKADEMİ

Tür : Dgs

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


DGS sözel ve sayısal olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Her bölümde 80`ner adet olmak üzere toplam 160 soru vardır. Bu soruların çözümü için adaya 180 dakika süre verilmektedir. DGS puanları adayların sınav sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal puanlarının önlisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ağırlıklı önlisans başarı puanlarının (AÖBP) ve önlisans programına yerleştiği yıldaki ÖSS puanlarının belli katsayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilmektedir.

Bu fasiküller DGS`de başarılı olmak isteyen adayların geçmiş yıllarda çıkan sorular ve çözümlerinden oluşan bir kaynağa ihtiyaç duyabilecekleri düşünülerek hazırlanmıştır. Fasikül şeklinde hazırlanan bu materyalde; sekiz sözel yetenek testi sekiz sayısal yetenek testi birlikte tek fasikül halinde verilmiş ayrıca bu testlerin açıklamalı çözümlerinin bulunduğu kitapçıklar yer almaktadır (8+8= 16 fasikül).

Fasiküllerde yer alan sorular ÖSYM?nin geçmiş yıllarda DGS sınavlarında yapmış olduğu sınav sorularıdır. Ayrıca bu soruların açıklamalı çözümleri için de kitapçıklar bulunmaktadır. Bu fasiküller 2000 DGS 2001 DGS 2002 DGS 2003 DGS 2005 DGS 2005 DGS 2006 DGS 2007 DGS sorularından oluşmaktadır.

Alanında uzman bir ekip tarafından hazırlanan bu kitap adayların kendi kendilerine çalışarak sınavdan yüksek puan almalarında önemli bir rol oynayacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963