scorecardresearch.com DEVLET MEMURUNUN EL KİTABI ve Tüm Devlet Personel Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
DEVLET MEMURUNUN EL KİTABI

DEVLET MEMURUNUN EL KİTABI

Yazar : Yaşar Güçlü

Sayfa Sayısı : 479

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Devlet Personel Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Düşünüldüğünün aksine memuriyet memura hak ve menfaatler sağlamanın yanında bazı hak ve ödevler de yüklemektedir.
Birçok memur bu hak ve yükümlülüklerinin neler olduğunu, hangi durumlarda cezai şarta maruz kalabileceklerine dair bilgiye sahip değildir. Devlet Memurunun El Kitabı; bir memurunun göreve atanması, yükselmesi, hakları, sorumlulukları, sicil ve disiplin işleri, yargılanması gibi memuru doğrudan ilgilendiren konularda detaylı bilgiler sunuyor.
Her kademe ve görevde memur için fayda sağlayacak olan kitap, uzun yıllar memuriyet görevini yerine getiren Hukuk Müşaviri Yaşar Güçlü tarafından hazırlanmıştır.

- Genel Olarak Devlet Memurluğu
- Devlet Memurluğuna Alınma
- Devlet Memurluğunun Sona Ermesi
- Devlet Memurlarının Hakları
- Devlet Memurlarının Ödev ve Sorumlulukları
- Devlet Memurları ile İlgili Yasaklar Sicil ve Disiplin İşleri
- Devlet Memurlarının Yargılanması Memur Suçları ve Memurlara Karşı İşlenen Suçlar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963