scorecardresearch.com Açıklamalı - İçtihatlı Devlet Memurları Kanunu Şerhi (Ciltli) (2 Cilt) ve Tüm Devlet Personel Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Açıklamalı - İçtihatlı Devlet Memurları Kanunu Şerhi (Ciltli) (2 Cilt)

Açıklamalı - İçtihatlı Devlet Memurları Kanunu Şerhi (Ciltli) (2 Cilt)

Yazar : İbrahim Pınar

Sayfa Sayısı : 1771

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Devlet Personel Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Personel Hukuku Uzmanı İbrahim Pınar tarafından hazırlanan ve 10. Baskısını yapan Devlet Memurları Kanunu Şerhi’nde personel hukuku ile ilgili her konuya yer verilmiştir.
Kamu görevlileri için bir hizmet rehberi niteliğinde olan Devlet Memurları Yasasının tüm maddeleri sırayla açıklanmıştır. Açıklamalarda Personel Hukukunun en önemli kaynağı olan Danıştay kararları esas alınmış, her maddenin sonuna geçerli olan içtihatlar konulmuştur. Halen yürürlülükte olan Maliye Bakanlığının Genel Tebliğlerine ve Devlet Personel Başkanlığının görüşlerine de olanaklar ölçüsünde yer verilmiştir. Her kademe ve görevde kamu görevlisinin faydalanacağı kitap 2 cilt olarak okuyucuya sunulmuştur
-  Devlet Memurları Kanununun Yorumu / Memurlar ve Diğer Kamu Görevlileri Tanımı / Devlet Memurları Kanununun Temel İlkeleri
-  Memurların Ödev, Hak ve Sorumlulukları / Sınıflandırma
-  Memuriyete Alınma Koşulları Hak Yoksunluğunun Memuriyete Etkisi Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılmasının Memuriyete Etkisi
-  Memuriyete Atanma, Terfiler Görevden Alınma, Başka Yere Atanma
-  Vekalet, Tedvir, İkinci Görev
-  Görevden Çekilme, Göreve Son Verme
-  Disiplin Suç ve Cezaları, / Sicil Hukuku, / Memurların Mali Hakları,
-  Makam, Görev ve Temsil Tazminatları,
-  Sosyal Haklar ve Yardımlar,
-  Danıştayın Konularla İlgili En Yeni Kararları,
-  Örnek Dava Dilekçeleri / Disiplin Suç ve Cezaları
-  Sicil Hukuku / Memurların Mali Hakları
-  Makam, Görev ve Temsil Tazminatları
-  Sosyal Haklar ve Yardımlar
-  Danıştayın Konularla İlgili En Yeni Kararları
-  Örnek Dava Dilekçeleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963