scorecardresearch.com Hangi Erbakan? Milli Nizamdan Fazilete ve Tüm Devlet Adamları & Siyasetçiler Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hangi Erbakan? Milli Nizamdan Fazilete

Hangi Erbakan? Milli Nizamdan Fazilete

Yazar : Soner Yalçın

Sayfa Sayısı : 352

Yayınevi : SU YAYINLARI

Tür : Devlet Adamları & Siyasetçiler

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


*Ataları, babası, üvey ağabeyleri, okul günleri ve tavuklu pilavı* 41 yaşındaki aşkı ve 33''üncü dereceden Mason nikâh şahidi* Gümüş Motor''dan, Odalar Birliği''nden ve AP''den kovuldu* Milli Nizam Partisi''nin perde arkasındaki ''Genel Başkanı''; Şeyh Mehmet Zahid Koktu* Milli Nizam Partisi kapatılıyor* Erbakan İsviçre''ye ''hicret'' ediyor* MSP illegal olarak kuruldu. İsim babası Aziz Nesin* MSP''nin generalleri* Erbakan’ın “İstihbarat örgütü” * MSP’den Masonlara kıyak* Erbakan''ın komisyonları* MSP''de Nakşi - Nurcu kavgası* Yağmur bombaları pazarlayan Milli Senatör* ''Eronileri Erbakan''dan aldım'' diyen MSP''li Milletvekili* Akıncı gençlerin silahlı 32 kampı* Erbakan''dan Kral Faysal''a mektup: “Beni güçlendirin!” * MSP''yi aklayan 3 askeri hâkim, İkisi RP''de biri Suudi Arabistan''da* Suudilerin Nurculara hediyesi Faisal Finansman, Nakşibendîlerin hediyesi Al Baraka Türk* Erbakan''ın 2 milyon dolarlık villası* “Erbakan Hareketi”nin Ortadoğu''daki müttefiki: Rabıta, İhvan bir yılda gelen para 6 milyon dolar* Masonların seçtiği Şeyhülislam* Erbakan''ın Mercedes’leri, banka hesapları, tefecilerin gizli kasaları ve mal varlığı* Refah Partisi nasıl kapatıldı...
Soner Yalçın

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963