scorecardresearch.com BİL IQ OKS FEN BİLGİSİ SETİ ve Tüm Ders Kitapları ve Yardımcı Kitaplar Kitapları Radikal Kitap'ta!
BİL IQ OKS FEN BİLGİSİ SETİ

BİL IQ OKS FEN BİLGİSİ SETİ

Yayınevi : GÖRSEL EĞİTİM ÜRÜNLERİ

Tür : Ders Kitapları ve Yardımcı Kitaplar

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


BİL IQ OKS FEN BİLGİSİ SETİ
35 VCD + 44 TEST + 1 KİTAP
KONULAR
1-Hücre
2-Dokular
3-Biyolojik Çevre
4-Fotosentez Solunum ve ATP
5-İskelet/Kas/Sindirim Sİstemleri
6-Dolaşım,Solunum Sistemleri
7-Boşaltım,Üreme Sistemleri
8-Sinir Sistemi
9-Duyu oarganları
10-Yönetici Moleküller
11-Kalıtım
12-Modifikasyon/Mutasyonlar
13-Kuvvetler
14-Hareket
5-İş-Güç-Enerji
16-Basit Makinalar
19-Madde ve Ozellıkleri / Özkütle
20-Basınç-1
21-Basınç-2
22-Isı sıcaklık
23-Elektrostatik
24-Elektrik-1
25-Elektrik-2
26-Optik-1 (Aynalar)
27-Optik-2 (Kırılma)
28-Optik-3(Mercekler)
29-Madde ve Yapısı - 1
30-Madde ve Yapısı - 2
31-Atom ve Yapısı - 1
32-Atom ve Yapısı - 2
33-Periyodik Cetvel
34-Kimyasal Bağlar
35-Kimyasal Tepkimeler
36-Asitler-Bazlar-Tuzlar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963