scorecardresearch.com Tarihin Silinmez Mürekkepli Aşkları ve Tüm Derleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tarihin Silinmez Mürekkepli Aşkları

Tarihin Silinmez Mürekkepli Aşkları

Yazar : Mehmet İnanç Turan

Sayfa Sayısı : 366

Yayınevi : KALKEDON YAYINLARI

Tür : Derleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Aşkın Pratiği, tanınmış yazar, sanatçı, devlet adamlarının aşk hayatlarından örnekler sunuyor. ?Onların aşk hayatından çıkan kesitleri göstermeye çalışıyor. Kitabın konu ettiği aşklar şunları kapsıyor:
-Goethe’nin aşkları?
Heine’nin aşkları?
George Sand’ın aşkları  (Alfred de Musset, F.Copin)?
Franz Liszt – Marie d’Agoult aşkı?
A.Herzen’in aşkı?
N.Ogarev’in aşkları?
Auguste Rodin – Camille Claudel aşkı?
Rosa Luxemburg’un aşkı?
Sigmund Freud’un aşkı?
Lou Andreas Salome’nin aşkları (F.Nietzsche, R.Rilke)?
Virginia Woolf’un aşk hayatı?
Franz Kafka  - Milena aşkı?
Mayakovski’nin aşkları (Aragon – Elsa aşkı)?
Frida Kahlo’nun aşkları (Diego Rivera, Troçki)?
Paul Eluard – Gala aşkı (Salvador Dali – Gala)?
Stefan Zweig’ın aşkları?
Bertolt Brecht’in aşkı?-Edith Piaf’ın aşkları?
Louis Althusser’in aşkı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963