scorecardresearch.com O Kadını Seviyorum Ama... ve Tüm Derleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
O Kadını Seviyorum Ama...

O Kadını Seviyorum Ama...

Yazar : Robert Llewellyn Jones

Sayfa Sayısı : 400

Yayınevi : Oğlak Yayıncılık

Tür : Derleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bay Jones çok hoşlanmamıştı. Hatta biraz şaşırmış rahatsız olmuştu. Belki biraz da yaralanmıştı. "Komik olan ne?" diye soudu. Bayan Jones´un yazdığı, içinde erkeklerin eşlerini çıldırtan yüzlerce davranışını sıraladığı "O Adamı Seviyorum Ama..." adlı küçük kitabı yeni bitirmişti. "Kadınlar da bu kadar kötüdür" dedi. "Belki daha da beter." "Saçmalama" diye yanıtladı Bayan Jones. "Karşılaştırma yapılamaz bile." "İstediğin erkeğe sor. Evli her erkek söyler. Kadınlarla birlikte yaşamak erkeklere yaşamaktan daha zordur." "Bunu sen söylüyorsun." "Evli erkeklerin nelere katlandıklarına dair en ufak bir ipucuna sahip herkes söylüyor bunu." "İddiaya var mısın?" "Varım." Böylece bahse tutuştular. Amaçları: Hangi cinsle yaşamanın daha zor olduğunu saptamak. Erkeklerin ne kadar zor olduğunu biliyorlardı; kadınlara bu konuda fikirlerini "O Adamı Seviyorum Ama.." adlı kitapta yazmışlardır. İş erkeklere eşlerinin onları çıldırtan ne gibi şeyler yaptıklarını (eğer yapıyorlarsa) sormaya kalıyordu. "O Kadını Seviyorum Ama.." ortaya çıkan sonuç oldu. Kıllı cinse eşit hak verilmiş oldu. Ön şart, sorgulanan erkeklerin mutlu bir evlilikleri olması, en azından altı senedir evli olmaları ve şu an eşleriyle birlikte yaşıyor olmaları.. (Giriş´ten)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963