scorecardresearch.com Kamu Yönetimi Ve Polis ve Tüm Derleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kamu Yönetimi Ve Polis

Kamu Yönetimi Ve Polis

Yazar : Ahmet Hamdi Aydın

Sayfa Sayısı : 349

Yayınevi : GAZİ YAYINEVİ

Tür : Derleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Güvenlik hizmeti toplumda son derece önemli bir kamu hizmeti olduğu gibi, bu hizmeti topluma sunmakla görevli polis teşkilatının da kamu yönetimi sistemi içerisinde önemli bir yen ve rolü vardır. Ancak ne var ki polis, özellikle polis yönetimi konusu uzmanlar ve bilim adamları tarafından yeterince incelenmemiş, dolayısıyla bu alanda çok az sayıda uzman yetişmiş ve az sayıda eser verilmiştir.

İşte Türkiye’de kamu yönetimi alanında çalışıp, polis yönetimi konusunu araştırma alanı olarak seçen birkaç akademisyenden biri olan Üniversitemiz İktisadı ve idari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Hamdı Aydın tarafından hazırlanan bu kitap, alanında önemli bir boşluğu dolduracak niteliktedir.

Derleme kitapların yaygınlaştığı günümüzde, bilim adamlarının daha önce yayınladıkları kendi çalışmalarını bir araya getirerek yayınlayıp okuyucuya sunmasının da son derece doğru ve yararlı bir yöntem olduğu kanaatindeyim. Bu gelenekselleşmiş yöntem, İlgilenenlere yazarın birçok çalışmasına kolayca ulaşma olanağı vermesi bakımından önemlidir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963