scorecardresearch.com İkinci Bahar Yolun Ortasındaki Kadınlar İçin Bir Yıllık Rehber ve Tüm Derleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
İkinci Bahar Yolun Ortasındaki Kadınlar İçin Bir Yıllık Rehber

İkinci Bahar Yolun Ortasındaki Kadınlar İçin Bir Yıllık Rehber

Yazar : Ellen Sue Stern

Sayfa Sayısı : 370

Yayınevi : Oğlak Yayıncılık

Tür : Derleme

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu kitaba, menopoz konusunun benimle kesinlikle hiçbir ilgisi olmadığına inanarak başladım. On ve on üç yaşlarında iki çocuk annesi olarak menopoz kavramıyla uzaktan yakından ilgim yoktu ışıklı yol ötede görünüyordu! Ama orta yaşın tam da benim bulunduğum yaşta olduğunu keşfettim. Kırkıncı doğum günümü kutlarken bu yepyeni yaşam aşamasına girmiştim. Bu kitabın kişisel olarak da faydalı olduğunu bana kavratan çok sayıda belirti vardı: Kızım Zoe´nun ergenliğine girişini gözlerken, ikimizin, olgunlaşma sürecinin iki yanındaki kitap destekleri olduğumuzu gördüm. Hayatımı gözden geçirmeye yeni ve farklı seçimler yapmaya başlarken, bu aşamayı, hem ileriye hem de geriye tecrübeyle bakabilmekten kaynaklanan bir keşif ve yansıtma dönemi olarak algıladım. Kırk, elli ve ötesine geçerken kazandıkları güven ve bilgelikle konuşan orta yaştaki kadınların güzel yazılarında kendimi tanıdım... (Giriş´ten)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963