scorecardresearch.com Ab'ye Girdik Yerinde Gördük ve Tüm Derleme Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ab'ye Girdik Yerinde Gördük

Ab'ye Girdik Yerinde Gördük

Sayfa Sayısı : 116

Yayınevi : NK YAYINLARI

Tür : Derleme

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Gerçekten orada sokaklar pırıl pırıl mı? Orada insana değer veriyorlar mı? Orada demokrasi var mı? Orada sosyal devlet var mı? Orada uygarlık var, kültür var mı?
 • Bazılarına, AB''ye üyelik sürecinin Türkiye açısından ne gibi olumsuz sonuçlar doğurduğu ve doğuracağı konusunda ne anlatsanız boş...
 • Saatlerce konuşsanız, kanıt üzerine kanıt sıralasanız, şu tür yanıtlardan kurtulamazsınız: "Ama orada sokaklar pırıl pırıl. Ama orada insana değer veriyorlar. Ama orada insana çalıştığının karşılığı veriliyor.Ama orada demokrasi var. Ama orada sosyal devlet var. Ama orada uygarlık var, kültür var..."
 • Gerçekten var mı? Eğer varsa, ne kadar?
 • "Gelin, birlikte görelim" diyemeyeceğinize (ve birkaç günlük bir Paris ya da Berlin gezisi, tıpkı İstanbul''da düzenlenecek bir "turistik" gezi gibi, insanı hayran bırakabileceğine) göre, bu soruları yanıtlamakta zorlanırsınız... Neyse ki, aramızda AB ülkelerinde uzunca süreler boyunca yaşamış ve halen yaşayan insanlar var.
 • Bu kitapta, çözümlemelerden çok, somut deneyim aktarımları bulacaksınız. Tek tek insanların somut deneyimleri, tabii ki, kapsamlı bir çözümlemenin yerini tutamaz. Ayrıca, Avrupa''da insanların nasıl yaşadığına, ne yediklerine ve ne içtiklerine, ne tür bir kültür ve uygarlık dünyasını paylaştıklarına ilişkin bilgiler, Türkiye''nin AB''ye üyelik sürecinin bizlere neler getirip neler götüreceğini anlamamıza yetmez.
 • Dahası, bizlerin tanıklığı, AB''ye ilişkin her tür hayalin yerini birdenbire çıplak gerçeklerin almasını sağlamayacaktır. Ne de olsa, "önyargı''larımız var.
 • Ama ya Avrupa''yı sadece medyadan (ya da beş yıldızlı otellerin çatılarından) tanıyanların kendilerinden emin tavırları?
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963