scorecardresearch.com PICUS SAYI - 15 ve Tüm Dergi Kitapları Radikal Kitap'ta!
PICUS SAYI - 15

PICUS SAYI - 15

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 112

Yayınevi : EPSİLON YAYINEVİ

Tür : Dergi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İçindekiler
 • İçeriden / Yüz bin tirajlı kitaplarla geçti bütün yaz; ve de zina derdiyle... Peki ya edebi zina? Ya Rusyayı ve tüm dünyayı mahveden Sebatayistler?
 • Uzak Fotoğraflar / Kürşat Başar / Okurken bitmesinden korktuğum kitapları hatırılıyorum. Herhalde beni yazmaya çağıran da onlar oldu.
 • Masamda / Şebnem İşigüzel / Masa başında yaratıp elim kaçıverdiğinde, kötülüğe bulaştırdığım kahramanlarımın hiçbiri masamın dışında, gerçek hayatta varolanlar gibi ahlaksız değil.
 • İzler / Bir çocuğun kalbi çarpmaya başlayınca, hangi rastlantıyla olursa olsun, işte o tehlikeli saplantı sonradan aşk olur.
 • Milan Kundera / Varolmanın dayanılmaz hafifliğiyle geçen yirmi yıl... 80li yılların en çok sözü edilen romanı bu yıl yirmi yaşında...
 • Telafi Babında / Hamdi koç, T.S. Eliotı yazdı: "Onun adını duyunca artık benden her şey beklenir. Ya da artık hiçbir şey beklenmemesi gerektiği belli olur."
 • Buluşma / Son günlerin çok konuşulan romanı Kitab-ı Duvduvaninin yazarı Y. Hakan Erdemle Neslihan Acu konuştu.
 • Söyleş / Hikayeci Reha Mağdenle Cehennemde Bir Şehit üzerine konuştuk.
 • Klasik Galerisi / Don Quijote... Miguel Cervantes de Saavedranın başyapıtı ve dünya edebiyatının "ilk" romanı...
 • Kapak / Genç kızların en sevdiği yazar İpek Ongun ile kadın sorunlarını yıllardır kendi sorunu haline getirmiş olan gazeteci Seda Kaya Gülerin söyleşisi...
 • Dosya / Genç Edebiyat: Genç yazarlar ve genç kitaplar...
 • Yeni Yayınlar / Yeni kitaplar, tanıtımlar, eleştiriler, söyleşiler, yayınevi haberleri, çok satan kitaplar listeleri...
 • Ajanda * Çizgi roman: Korkunun "Türk"çesi * Sinema: Uğur Yücelle söyleşi * Plastik Sanatlar: Son sergisiyle Fatma Tülin * Özel Koleksiyon: Sığınağındaki eleştirmen * Nota Defteri: Opera aptal işi değil * Müzik: Caz pazarından seçmeler
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963