scorecardresearch.com PC EXTRA DİJİTAL FOTOĞRAF ve Tüm Dergi Kitapları Radikal Kitap'ta!
PC EXTRA DİJİTAL FOTOĞRAF

PC EXTRA DİJİTAL FOTOĞRAF

Sayfa Sayısı : 225

Yayınevi : C KÜP YAYINLARI

Tür : Dergi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Hayatın dijital kareleri CD''DE NE VAR? Foto Extra CD''si Dijital Extra CD''si SIRADIŞI ÜRÜNLER Meraklısına sıradışı ürünler KÖŞE Dijital devrim ANATOMİ Dijital fotoğraf dünyası Klasik makineler dijitale karşı İmaj algılayıcısı Fokus uzaklığı Optik ve dijital zoom Netlik ayarı : Fokus Diyafram Enstantane ve diyafram ayarlarıyla "o an"ı dondurmak Megapikseller hakkında herşey Gece çekimi Fotojenik ayrıntılar Dijital efektler SATIN ALMA REHBERİ Dijital fotoğraf makinesi satın alma önerileri ÇEKİM TEKNİKLERİ En çok kullanılan çekim teknikleri Süzülüp giden ışıklar Panoramik görüntüler Yakın çekim (Makro) Portre çekimi Hareketli çekimler FARKLI KULLANIM Farklı kullanım alanları BELLEK KARTLARI Makinenizin fotoğraf albümü Bellek kartları hakkında herşey KART OKUYUCULAR Kart okuyucular hakkında herşey FOTO KAĞITLAR Kağıt deyip geçmeyin FOTO YAZICILAR Fotoğraf kalitesini yakalamanın anahtarı : Foto yazıcılar ENERJİ KAYNAKLARI Alternatifsiz enerji kaynağı Piller hakkında gizli kalmış gerçekler AKSESUARLAR Özellikleri arttıran, keyfinizi katlayan aksesuarlar Güvenlik için gerekli 4 prensip Şifreli e-posta için gerekli araçlar Kişiselleştirilmiş posta güvenliği YAZILIM İNCELEME Popüler resim işleme yazılımları KÖŞE Güneşi arkana al PHOTOSHOP SIRLARI Adobe Photoshop''la adım adım Foto montaj''a ne dersiniz? Filmlerdeki gibi! Derinlik güzeldir Bedava çerçeveleyin! Gölgeler dikkat Renklerle dans edin! DİJİTAL EFEKTLER Fotoğraflara dijital makyaj KARAKALEM ÇALIŞMASI Tek tıklamayla ressam olun! SİYAH-BEYAZ Geçmiş zaman olur ki... FOTO - MOZAİK Binlerce fotoğrafın dayanışması : Foto - mozaik dünyası UÇUK KAÇIK UYGULAMALAR Meraklısına özel tarifler Bak şu postere Kendi T-Shirt''lerinizi yaratın! FOTO VIDEO ALBÜM Donuk fotoğraf karelerinden hareketli görüntülere yolculuk SANAL ALBÜMLER Albümler sanal, hizmetler gerçek FOTO KATALOG Ürün kataloğu Özellikler tablosu Sözlük

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963