scorecardresearch.com HOME VİDEO NİSAN SAYISI ve Tüm Dergi Kitapları Radikal Kitap'ta!
HOME VİDEO NİSAN SAYISI

HOME VİDEO NİSAN SAYISI

Yayınevi : HOME VİDEO

Tür : Dergi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Türkiye gibi korsan filmciler tarafından devamlı baltalanan bir ortamda, oldukça bol alternatifli DVD çeşitliliğinin olduğu sektörümüzün öncü şirketlerinden biri olan Kanal D Home Video, çeşitli film zevklerine hitap eden filmleriyle arşivcilerin gözde şirketlerinden biri. Çok kısa zamanda aylık çıkışlarını ikiye üçe katlayan Kanal D Home Video bünyesine kattığı Universal filmleriyle artık ayda 40-50’ye yakın DVD çıkışı gerçekleştirecektir. Bu nedenle DVD arşivcisi sinemaseverlere tam bir film ziyafeti sunacak olan şirketin, piyasaya çıkmış tüm DVD’lerinin tanıtıldığı, diskler hakkında eğlenceli ve ayrıntılı bilgiler veren bir dergi, Nisan ayında yayın hayatına “merhaba” demeye hazırlanıyor.

Aylık olarak bayilere çıkacak olan HOME VIDEO adlı bu dergi, yanında, her ay yepyeni bir DVD filmi orijinal kutusuyla birlikte okuyucularına hediye edecek. İlk ay içeriğinde Kanal D Home Video’dan Mart ve Nisan aylarında çıkan/çıkacak filmler ve onların DVD içerikleriyle ilgili bilgiler ve eğlenceli ayrıntılar yer alacak. Ayrıca yine ilk sayıda Abdullah Oğuz’un yönetmenliğini yaptığı, başrollerinde Murat Han, Özgü Namal ve Talat Bulut’un oynadığı bol ödüllü Mutluluk filminin orijinal DVD’si okuyucularına hediye edilecek.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963